Jak jest nowoczesna łazienka? Co zrobić, jeśli chcemy mieć nowoczesną łazienkę w małym mieszkaniu? Obejrzyj galerię - łazienka inspiracje - w której prezentujemy 10 łazienek. Są to współczesne łazienki, zarówno w bloku, jak i w domu jednorodzinnym. Udowadaniają, że nowoczesna łazienka może mieć różny styl: od industrialnego po wyszukaną elegancję.

Nowoczesna łazienka inspiracje

Na pewno nowoczesna łazienka jest uporządkowana, wygląda czysto i przestronnie. Niewielka liczba przedmiotów, materiałów i kolorów optycznie powiększa i porządkuje aranżacje łazienki. Szukając inspiracji na łazienkę dobrze rozplanujmy meble i wyposażenie. Najważniejsze jest, by wszystkie przedmioty znalazły swoje miejsce w szafkach, schowkach (kosmetyki, środki czystości, zapasowe ręczniki powinny być ukryte). Stawianie ich na wierzchu wprowadza chaos do wnętrza łazienki. Nowoczesna łazienka musi być funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu porządku. Dobór kolorystyki płytek i innych materiałów wykończeniowych to kwestia gustu. Warto jednak zadbać o to, by były spójne, pasowały do siebie i tworzył ładny wystrój. Współczesne trendy łazienkowe zalecają minimalne użycie płytek – tylko w strefie mokrej. Cenimy głównie komfort korzystania z łazienki i jej ładny wygląd. Płytki do łazienki, listwy, obrazy
dekoracyjne potrafią radykalnie zmienić wystrój łazienki. Nie tylko nadają jej styl, ale także podkreślają walory i tuszują mankamenty. Należy je stosować z takim samym namysłem jak wszystkie pozostałe elementy wystroju łazienki. Nowoczesna łazienka jeśli ma mieć dekory, to zamiast tworzyć szlaczki czy akcenty, lepiej jest pokryć dekorem ścianę lub jej fragment. Miejsce trzeba starannie wybrać, gdyż wzorzysta płaszczyzna będzie przykuwała uwagę.