Mała łazienka w bloku - dwa na dwa metry kwadratowe – jak tu cokolwiek zmieścić poza podstawowymi sprzętami? Na dodatek często przestrzeń pomniejszają jeszcze występy w ścianach, które ukrywają przewody wentylacyjne. Porzućmy schematy. W małej łazience na typowe szafki nie ma miejsca, ale...

Sprytne schowki w małej ŁAZIENCE W BLOKU

...w małej łazience w bloku właśnie te występy i wnęki dają spore możliwości aranżacyjne. Wnęki można bowiem wykorzystać do zrobienia w nich półek, zamykanej szafy, zabudowy, która jednocześnie zamaskuje nierówności ścian (zobacz nasze zdjęcia). Jeśli wnęka jest wąska, lekko będą w niej wyglądać szklane półki. Do tego w małej łazience w bloku można je efektownie podświetlić reflektorkami podpółkowymi lub taśmami z LED-ami. To potrójny zysk - mała łazienka w bloku wyda się optycznie większa, ty masz miejsce na kosmetyki i ręczniki, a aranżacja staje się o wiele ciekawsza. Jeśli nie mieszczą się typowe szafki, pomyśl o ażurowym regale, który spełni jednocześnie funkcję ścianki odzielajacej strefę kąpielową od w.c. Najprawdopodobniej regał trzeba go będzie zrobić na wymiar (z płyty meblowej albo płyty gipsowo-kartonowej), żeby dopasować go do minimetrażu, ale warto. I w tym przypadku świetny efekt da podświetlenie mebla.

MAŁA ŁAZIENKA W BLOKU: gdzie zmieścić szafki

Wcale nie jest powiedziane, że w małej łazience w bloku zmieścisz szafki jedynie pod umywalką, choć to dobre rozwiązanie. Ważne tylko, by do naprawdę małego pomieszczenia wybrać meble lekkie optycznie – jasne, z lakierowanymi frontami (połysk ma swój udział w wizualnym powiększaniu wnętrza), o prostej formie. W małej łazience w bloku najlepiej się sprawdzą szafki wiszące, bo nie tylko są praktyczne (zwłaszcza te z szufladami), ale też łatwo się przy nich stoi i nie wyglądają masywnie. Jeśli na szafki także nie masz miejsca, postaw umywalkę na wąskiej, lecz długiej półce, a pod nią zrób choćby tylko jedną półkę. Wystarczą na kosmetyki, które nie mają przecież dużych rozmiarów. W małej łazience w bloku pamiętaj również o miejscu nad wanną. Płytkie i niskie szafki, zamontowane wystarczająco wysoko, by nie  przeszkadzały ci w kąpieli to pożyteczne schowki na rzadziej używane rzeczy czy zapasowe ręczniki (przykłady na naszych zdjęciach). Przeszklone fronty nie zacieśnią małej łazienki w bloku.