Aranżacja kuchni: kupujemy meble kuchenne

Ładne meble kuchenne to radość dla oczu. Praktyczne meble kuchenne - podstawa funkcjonalności. Rzecz w tym, by aranżacja kuchni łączyła te dwie funkcje. Gdy to się uda, nasza kuchnia stanie się przyjemnym miejscem pracy.

Kupujemy meble kuchenne. Zdjęcia mebli
Kupujemy meble kuchenne. Zdjęcia mebli
Kupujemy meble kuchenne. Zdjęcia mebli
Kupujemy meble kuchenne. Zdjęcia mebli

Jakie meble kuchenne wybrać?

Aranżacja kuchni w dużym stopniu, zależy od wybranych przez nas dodatków. Bardzo ważne są meble kuchenne, na które się zdecydujemy. Meble kuchenne powinny sprostać różnym wymaganiom właścicieli. Meble kuchenne muszą być ładne, trwałe, odporne na wilgoć, wodę, wysoką temperaturę. Meble kuchenne muszą więc być odpowiednio zabezpieczone przed tymi czynnikami. Z reguły korpusy szafek są białe (ale można je też kupić w odpowiadającym nam wykończeniu – o ile robione są na zamówienie) i mają standardową wielkość: głębokość 60 cm, szerokości 30, 40, 50, 60, 80, 100 cm, wysokość około 60 cm lub więcej, jeśli są to szafki przeznaczone na sprzęt do zabudowy lub do przechowywania produktów. Ustawia się je na regulowanych nóżkach, by ich wysokość można było dopasować do potrzeb. W końcu kuchnia służy całej rodzinie, a potrzeby się zmieniają.

Meble kuchenne: różne rodzaje szafek

Korpusy szafek wiszących są płytsze – 37 cm, mają szerokość odpowiadającą szafkom stojącym i wysokość 35, 40 albo 70 cm. Do obu rodzajów korpusów dobiera się drzwiczki i szuflady, dopasowując je do sposobu wyposażenia szafek. Najczęściej meble kuchenne, a właściwie ich powierzchnia, pokryta jest lakierem, laminatem lub fornirem, ale są też szklane – przezroczyste, matowe, piaskowane, kolorowe. Wybór zależy od tego, w jakim stylu urządzona jest kuchnia. Każda aranżacja kuchni musi mieć dobrze dobrane meble kuchenne. Warto pamiętać, że nie liczba szafek, tylko ich wyposażenie i dopasowanie do potrzeb decyduje o wygodzie kuchni.

Meble kuchenne. Zdjęcia mebli

Meble kuchenne. Fot MEBEL RUST

Meble kuchenne. Zdjęcia mebli

Szafki murowane mogą być równie wygodne jak te ze sklepu

Aranżacja kuchni: ważne decyzje

Tworząc aranżację kuchni musimy podjąć wiele ważnych decyzji. Jeżeli chcemy podkreślić elegancki styl wnętrza lub zamierzamy połączyć kuchnię z salonem, wybierzmy meble kuchenne otwierane przez lekkie naciśnięcie frontów (tak zwane tip-on). W innych wypadkach sprawdzą się klasyczne meble z uchwytami. Ich zmiana (z prostych metalowych na kolorowe) to sprawdzony patent na błyskawiczną i niedrogą metamorfozę kuchni. Natomiast wyrazem indywidualnego i dopasowanego do potrzeb urządzenia kuchni są szafki murowane. Mogą być równie wygodne i praktyczne jak te ze sklepu. Bardzo modny jest również fornir na kuchennych meblach.

Meble kuchenne odpowiednie do wzrostu

Tworząc aranżację kuchni warto mieć w planach meble kuchenne odpowiednie do wzrostu. Dlatego, Jeśli masz mniej niż 170 cm wzrostu, blat roboczy umieść na wysokości 85 cm – jest odpowiednia dla wszystkich prac kuchennych, także prac „siłowych” typu ugniatanie ciasta, wałkowanie. Jeżeli masz powyżej 170 cm wzrostu, umieść blat na wysokości 85-90 cm.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY