Mała kuchnia z fototapetą: pomysłowy projekt kuchni

Właścicielka sama stworzyła projekt kuchni. Aneks kuchenny miał być jednocześnie wizualnie strefą i odrębną, i włączoną w pokój. Mała kuchnia została urządzona funkcjonalnie i pomysłowo. Szafki kuchenne skrywają  lodówkę, zmywarkę i okap, a za niewysoką ścianką pomalowana metaliczną grafitową farbą powstał kącik jadalniany. O klimacie kuchni decyduje ceglana ściana i fototapeta.

Pomysłowy aneks kuchenny
Pomysłowy aneks kuchenny
Pomysłowy aneks kuchenny
Pomysłowy aneks kuchenny

Mała kuchnia znajduje się w kawalerce (33 m2) na warszawskim Mokotowie. Właścicielka postanowiła aneks kuchenny zrobić w salono-sypialni. Zależało jej na optycznym powiększeniu małej kuchni, by uniknąć wrażenia ciasnoty. Aranżację mieszkania w ogóle zaczęła od kuchni, bo jest to dla niej najważniejsze miejsce - serce domu. Projekt kuchni wykonała samodzielnie. Starała się tak zaprojektować zabudowę kuchenną, by można było swobodnie tu gotować. Reszta może poczekać. Funkcjonalność kuchni udało się połączyć z estetyką. Powstała nowoczesna i wygodna mała kuchnia. Efektownie wygląda ceglana ściana oraz fototapeta w kuchni. Kolorystycznie pasują do okleiny szafek kuchennych. Szlachetna okleina, na zasadzie kontrastu, podkreśla surowość ceglanego muru, a jego poziomy wątek jest równoważony przez pionową „zebrę”.

Projekt kuchni: podłoga, ściany i zabudowa kuchenna

  • Podłoga w kuchni: gres półpolerowany Metalic, 60x60 cm, gres polerowany Sumatra, 60x60 cm, (ok. 1,5 m²), eroy Merlin.
  • Ściany w kuchni: farba Metallic Paint, 130 zł/l, MODERN MASTERS; fototapeta: zdjęcie, 350 zł, ww.adamlawnik.pl, druk, 350 zł, Wydawnictwo Epograf; fuga Saphir, 12 zł/kg, Sopro; lakier bezbarwny Nature Panellack, 26 zł/l, Beckers
  • Zabudowa kuchenna: szafki na zamówienie, okleina Heban Makasar, 5800 zł, www.sisdrewno.pl

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Dorota Jaworska Zdjęcia: Mariusz Bykowski Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY