Jadalnia w klasycznym stylu: tradycyjne i przytulne wnętrze

Tym, którzy cenią sobie klasyczne wzornictwo i urok dawnych wnętrz powinien spodobać się jadalnia urządzona w stylu retro. W aranżacji jadalni wykorzystano gotowe meble – stół i krzesła z litego drewna.

Jadalnia w klasycznym stylu. Tradycyjne i przytulne wnętrze
Jadalnia w klasycznym stylu. Tradycyjne i przytulne wnętrze
Jadalnia w klasycznym stylu. Tradycyjne i przytulne wnętrze

W tej aranżacjijadalni wykorzystaliśmy gotowe meble – stół i krzesła z litego drewna bejcowanego na ciemny brąz. Ich kolor znakomicie harmonizuje z miodową barwą ścian. Ciepła, nasycona kolorystyka wnętrza tworzy przytulny nastrój. W narożniku kącika jadalnianego ustawiliśmy elegancką witrynę, a na sąsiedniej ścianie – przeszklony regał. Wysokie meble, dzięki swym wąskim rozmiarom, nie przytłaczają wnętrza; jednocześnie znajdzie się w nich dostatecznie dużo miejsca na eleganckie serwisy i stołowe akcesoria.

Aranżacja jadalni: ponadczasowa klasyka

Zamiast klasycznej lampy umieszczonej nad stołem wybraliśmy kinkiety, które dają nastrojowe światło w całej jadalni, a zarazem – oświetlają zawieszone pod nimi obrazy. Zadbaliśmy o to, by subtelne grafiki były oprawione w ramki z ciemnego drewna przypominającego kolorem barwę mebli. Na praktycznym stoliku kawowym można umieścić stylową lampę dającą nastrojowe światło. Duży rozłożony stół przysunięty do ściany kącika jadalnego nie zabiera wiele miejsca, a można przy nim wygodnie celebrować rodzinne posiłki. Ale... wystarczy odsunąć stół od ściany, by wygospodarować trochę miejsca na małą konsolkę, która może pełnić rolę pomocnika na naczynia, nie mieszczące się na blacie.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Kolczyńska Aranżacja: Joanna Jarmolińska Zdjęcia: Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY