Właścicielka miała jasno określone oczekiwania odnośnie kuchni: biała kuchnia ma być w stylu angielskim, ale powinna pasować do nowoczesnej wystroju wnętrz, w jakim urządzona jest reszta mieszkania. Prezentowany projekt kuchni jest wygodny i elegancki. Stylizowane białe meble kuchenn ładnie się prezentują w dość sporym pomieszczeniu. Na granicy z pokojem dziennym stoi drewniany stół.

Jak urządzono białą kuchnię w angielskim stylu

Zabudowa kuchenna w białej kuchni została zrobiona na zamówienie. Projekt i wykonanie zabudowy właścicielka powierzyła warszawskiej firmie Cedros. Białe, lekko frezowane frony szafek i ceramiczny zlew firmy Villeroy & Boch pasują do siebie, tworząc angielski styl kuchni. Ukłonem w stronę nowoczesności jest zielonkawe hartowane szkło nad kuchennym blatem. Blat kuchenny wykonany został  z szarego corianu - jest niezwykle wytrzymały i ładnie komponuje się z szarą ścianą salonu widoczną z kuchni.

Kuchnia w stylu angielskim jest nie tylko efektowna i szykowana, ale również bardzo funkcjonalna. Biała zabudowa kuchenna skrywa mnóstwo miejsca do przechowywania, co w kuchni jest wyznacznikiem wygody. W zabudowę od podłogi do sufitu na jednej ze ścian, udało się również wmontować kuchenne sprzęty, dzięki czemu dobrze wpisują się w kompozycę kuchni w stylu angielskim.

Stół znajduje się w centralnym punkcie mieszkania, łączy salon z kuchnią. Drewniany mebel z metalowymi nogami to efektowne połączenie dwóch różnych materiałów (drewna i metalu). Meble