Nowoczesna kuchnia jest niewielka, ale zmieściły się w niej pełnowymiarowe sprzęty, w tym pralka, zmywarka i wysoka (1,8 m) lodówka. Szafki kuchenne wiszą w dwóch rzędach, górne, z białymi frontami, mają głębokość 60 cm, niższe, stalowe, to standardowe „trzydziestki”. – Dzięki temu zróżnicowaniu zabudowa w aranżacji kuchni nie przytłacza – tłumaczy Ola Sobiesak (projekt kuchni Kapa Studio). Białe są też kuchenne blaty wykonane z konglomeratu.

Właściciel miał jedno, ale zaskakujące życzenie: chciał, by w jego mieszkaniu dominującym kolorem była fuksja (różowy) - taka sama jak w kuchni Grażyny Wolszczak. Udało się! Aranżacja kuchni jest nowoczesna i energetyczna. Mimo dużej dawki różowego koloru, który rzadko pojawia się w aranżacji kuchni i to jeszcze w męskim wnętrzu, nie jest cukierkowa. W kolorze różowym jest szkło lacobel na ścianie nad blatem, a także ściana z różowego szkła, za którą mieści się prysznic, nie przepuszcza światła, nie widać nawet cienia kąpiącej się osoby.

Nowoczesna kuchnia: różowy kolor szkła

Aranżacja kuchni, z wyjątkiem szklanej tafli między szafkami, jest utrzymana w bieli, żeby – jak tłumaczy projektantka - nie „wskakiwała” do salonu. Nawet płyta grzejna znika w blacie. Najefektowniej nowoczesna kuchnia wygląda wieczorem, gdy szkło w kolorze różowym podświetla LED-owa taśma, a nad wyspą świeci okap i listwowa lampa. Kiedy w programie telewizyjnym poświęconym wnętrzom właściciel zobaczył mieszkanie aktorki Grazżny Wolszczak, pomyślał: „To jest to!”. Z Olą Sobiesak, projektantką z KAPA Studio, której powierzył urządzanie swojej kuchni, wybrali szkło lacobel w pięknym odcieniu ciemnego różu. Początkowo miało wypełnić jedynie przestrzeń nad dolnymi szafkami w kuchni, ale w miarę jak postępowały prace nad projektem i aranżacją kuchni, pojawił się pomysł, by różowe szkło pojawiło się jeszcze w innym miejscu. – Mieszkanie sprawiało wrażenie ciasnego – mówi Ola. – Podczas urządzania nowoczesnej kuchni wyburzyliśmy wszystkie ściany i postawiliśmy je na nowo. Usytuwana centralnie łazienka zaburzała komunikację, więc „odjechała” w kąt, a w jej miejscu urządziliśmy kuchnię – wyjaśnia.

Aranżacja kuchni: grafitowy łupek na podłodze w kuchni

Podłogę w kuchni, tak jak w całym mieszkaniu, wyłożono grafitowym łupkiem. Właściciel jest z niego bardzo zadowolony: gdy działają kaloryfery, łupek szybko się nagrzewa, można chodzić boso, a latem miło chłodzi stopy. Według projektantki kuchni taka podłoga „chłodzi” też w aranżacji glamourowy, gorący kolor różowy. Podobną funkcję w aranżacji kuchni pełnią też męskie w charakterze kolory (szary), materiały (stal) i wzory (geometryczna tapeta). Porządkowanie przestrzeni wnętrza mieszkania objęło również przedpokój. Dzięki zmianie usytuowania drzwi do sypialni udało się wygospodarować miejsce na dodatkową szafę, teraz są trzy – dwie w korytarzu, jedna w sypialni oraz pawlaczowe schowki w kuchni. – Jest idealnie! – mówi właściciel. – Aranżacja wnętrza kuchni i całego mieszkania stała się przestronna, jasna, bardzo funkcjonalna. Jeęli będę urządzał kolejne wnętrza, zrobię to w tym samym stylu – deklaruje.