Kolor pomarańczowy jest pogodny i słoneczny. Warto otaczać się taką barwą, bo rozświetla wnętrza domu, a latem pomarańczowe wnętrza tworzą klimat tropików. Ciepłe pomarańczowe ściany stworzy przytulny klimat, sprawią też, że wnętrze będzie miejscem pełnym dobrej energii. Pomarańczowe kolory wnętrz są dobre dla niepoprawnych optymistów - nic tak radośnie nie nastraja do życia jak wystrój wnętrz w wesołych barwach.

Pomarańczowe wnętrza: jak stosować kolory wnętrz

Wszelkie odcienie koloru pomarańczowego - bardzo popularne w dekoracji wnętrz secesyjnych i art déco, a potem w latach 60. XX wieku - wracają na salony. Pomarańczowe wnętrza, w których na dobre zagościł oranż na ścianie, to akumulator energii dla spragnionych słońca domowników. Z kolei ci, którzy wolą, gdy dominują stonowane kolory wnętrz, docenią w aranżacjach mieszkań dodatki w soczystym pomarańczowym odcieniu. Pomarańczowe dekoracje dodają wnętrzom ciepła. Kolor pomarańczowy w dodatkach świetnie pasuje do nowoczesnej kuchni, doskonale ożywią pozostałe kolory w mieszkaniu. Niektóre odcienie koloru pomarańczowego mogą być zbyt intensywne, szczególnie na małej powierzchni. Aby tak się nie stało, można je zastosować jako urokliwe dodatki. Pomarańczowe akcesoria zadadzą szyku np. w łazience urządzonej na niebiesko. Pomarańczowe detale są też receptą na to, by kuchnia przestała być sterylnym laboratorium kulinarnym.

Kolor pomarańczowy i niebieski we wnętrzu

Błękit nieba kontrastuje z ciepłymi odcieniami koloru pomarańczowego i ochrami – jak na obrazach Paula Gauguina. Malarz wiedział, że te połączenia kolorów najlepiej się czują w swoim towarzystwie.

Kolor pomarańczowy i biały we wnętrzu

Kolor pomarańczowy w zestawieniu z bielą w aranżacji wnętrz zyskuje czystość i ożywczą świetlistość, wydaje się jeszcze cieplejszy. Biel łagodzi pomarańczowy kolor ścian i mebli, dzięki niej nabiera on pastelowego, morelowego odcienia.

Kolor pomarańczowy i zielony we wnętrzu

Ciepły kolor pomarańczowy dobrze wypada w połączeniu z chłodnymi zieleniami. Takie zestawienie kolorów wnętrz jest radosne, energetyczne, warte wykorzystania w łazience, gdzie podczas porannej toalety próbujemy się dobudzić.