Wnętrza, podobnie jak modowe wybiegi, również kierują się trendami i sezonowymi zmianami. Tegoroczny sezon jesień/zima 2013/14 obfituje we wnętrzach w ciepłe i intensywne kolory ścian.

Kolory ścian: modne wnętrza

W tegorocznych kolorach ścian, na przekór jesiennej szarudze, projektanci wnętrz proponują intensywne i wyraziste barwy. Hitem sezonu, podobnie jak na wybiegach, jest niebieski – na ścianach występuje jako kobaltowy lub jeansowy.

We wnętrzach pojawia się też soczysty pomarańczowy, bardzo energetyczny kolor, który ożywia aranżacje. Pomarańczowe kolory ścian powinny jedan sąsiadować z meblami i dodatki w spokojnych barwach - inaczej takie wnętrza mogą się stać męczące.

Nie można również zapomnieć o mocnych czerwieniach – burgundach, przechodzących często w fiolet. Rzadko w tych kolorach spotkamy całe wnętrza - te barwy raczej znajdziemy na jednej lub kilku ścianach we wnętrzu.

Kolory ścian: spokojne pastele i szarości

Nadal modne są pastelowe kolory ścian – rozbielone błękity, pudrowy róż czy wanilia. Pastelowe barwy na ścianach ciekawie łączą się z dodatkami i meblami w bieli. Tworzą wówczas delikatne, raczej kobiece wnętrza. W modnych, nowoczesnych wnętrzach wciąż powinien pojawiać się szary kolor ścian. Często szary jest kolorem towarzyszącym lub bazą dla innych, mocniejszych barw.

Zobacz w naszej galerii pomysły na modne kolory ścian i ciekawe zestawienia barw we wnętrzach!