Skandynawskie wnętrze zaprojektowane zostało dla małej dziewczynki. Bazą całej aranżacji pokoju dla dziewczynki jest drewniana podłoga i białe ściany. Przez duże okno do pokoju wpada spora ilość światła dziennego. Drewniane belkowanie na suficie dodaje wnętrzu uroku. W aranżacji skandynawskiego pokoju dziecka pojawia się biel i szarość. Taki duet w zestawieniu z drewnem stanowi ponadczasową aranżację.

Zobacz też: Ciekawe pomysły na aranżację pokoju dla dziewczynki >>>

Lekkości wnętrzu dodają zwiewne zasłony. W przytulnym pokoju dziecka czuć prawdziwy, subtelny klimat skandynawski. Przełamaniem neutralnych kolorów jest ściana, na której stanęło łóżko. Pomalowana została na żywy kolor - koralowy. W roli dodatków pojawiły się delikatne, pastelowe akcenty, które dzięki swojej kolorystyce, stanowią doskonałą równowagę między barwami dominującymi we wnętrzu.

Skandynawski pokój dziecka: wnętrze koloru koralowego

W skandynawskim pokoju dziecka postawiono na 1 ścianę w mocnym kolorze – koralowym. Gra ona główną rolę we wnętrzu. Przy wszechobecnych jasnych kolorach w aranżacji pokoju - ściana w mocnym kolorze zawsze będzie przykuwać uwagę. Koralowe odcienie są najnowszym hitem, który podbił rynek wnętrzarski. Koral wkroczył dumnie na salony. Coraz śmielej pojawia się w naszych domach: na ścianach, meblach lub w postaci dodatków. Dobrym pomysłem w pokoju dla dziewczynki było wybranie dodatków w podobnej, lecz znacznie jaśniejszej tonacji kolorystycznej. Dzięki temu projektanci uzyskali efekt płynnego przejścia kolorów – od mocno nasyconych do tych bardziej subtelnych.

Autor projektu: www.shokodesign.com