Urządzamy » Dla dzieci » Pokój dziecięcy projekty » POKÓJ DZIECIĘCY NA PODDASZU: Ciekawa aranżacja wnętrza na poddaszu - ZDJECIA JAK URZĄDZIĆ PODDASZE - POKÓJ DZIECIĘCY NA PODDASZU CZY TO DOBRY POMYSŁ?

POKÓJ DZIECIĘCY NA PODDASZU: Ciekawa aranżacja wnętrza na poddaszu - ZDJECIA

Pokój dziecięcy urządzono na poddaszu. Skos pomalowano w kolorowe pasy, dzięki temu wnętrze stało się jasne i wesołe. Dobrze dobrane meble dla dzieci dopełniają całość wystroju.
Pokoje dziecięce mogą być wyjątkowe nawet gdy do zagospodarowania mamy małe poddasze. Aranżacja wnętrz u ośmioletniego Kuby jest na to najlepszym przykładem. Skos pomalowano w kolorowe pasy, dzięki temu wnętrze stało się jasne i wesołe. Dobrze dobrane meble dla dzieci dopełniają całość i pokój młodzieżowy nie ma w sobie równych.

Pokoje dziecięce warto urządzać razem z dziećmi. Chłopiec osobiście asystował przy projektowaniu i aranżacji wnętrza swojego pokoju na poddaszu. Z proponowanych wzorów dekoracji wybrał do pokoju motyw piłkarski, bo pasuje do jego zainteresowań (jest zapisany do klubu i zamierza zająć się sportem).

Aranżacja wnętrz: poddasze

Poddasze z ukośnym sufitem robiło przytłaczające wrażenie. Aranżacja wnętrza przez projektantkę Baby Room polegała na perspektywicznej sztuczce. Rozszerzające się ku górze pasy sprawiają, że patrząc na nie wprost, nie zauważa się pochyłości. Z boku wprawdzie widać skos, ale żywe kolory niwelują architektoniczne niedogodności i dodają dynamiki. Pokój młodzieżowy cały jest w motywie pasów, bowiem powtarza się on na skrzyniach i pufach firmy Dekoria. Duże meble dla dzieci pozostały niezmienione, z wyjątkiem łóżka - z poprzedniego Kuba wyrósł. Półki i pudełka pomocne w porządkowaniu wszechobecnych na poddaszu klocków i aut pochodzą z IKEA. A na koniec niespodzianka: bramka do minirozgrywek piłkarskich z kolegami.

Pokój młodzieżowy-paski

Pokoje dziecięce to także dobór kolorów. Nie zapominajmy o tym, że barwy oddziałują na nastrój, a nawet na samopoczucie człowieka. Zielenie i błękity są w psychologii koloru określane jako wyciszające, wprowadzające równowagę i spokój. Zieleń koi wzrok, rozluźnia i wpływa pozytywnie na serce. Obie barwy mają bardzo pozytywne konotacje - kojarzą się z naturą, z harmonią, ze świeżością. Połączenie w aranżacji wnętrza różnych ich odcieni także na meblach dla dzieci, daje miły dla oka efekt.

W pokoju młodzieżowym Kuby dominuje żywa zieleń złamana odcieniami niebieskiego. Do ścian użyto farb Para dla alergika. Projektantka za pomocą szablonów z Dekormanii namalowała na poddaszu postaci piłkarzy. Nad nimi umieściła kinkiet z IKEA przypominający reflektory stadionu. Łóżko z młodzieżowej serii Capslock pochodzi z Black Red White.
Kiedy chłopiec oderwie wzrok od komputera, widzi ogród. Aranżacja wnętrza idzie jeszcze dalej: biurko i krzesło mają kółka, więc jeśli potrzeba miejsca do zabaw z kolegami, mebledla dzieci łatwo jest przesunąć. Podświetlany globus spełnia funkcję dydaktyczną, ale częściej występuje w roli nocnej lampki.

Zobacz również

fajny pomysł na niepowtarzalne urządzenie pokoju dla dziecka małego czy nastolatka, ja natknęłam się również na ciekawe inspiracje pokoi dziecięcych zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki, trochę wyobraźni i konsultacji z dzieckiem a powstanie wymarzony pokój jak ktoś szuka inspiracji to polecam zajrzeć: http://www.iszafy.pl/pl/dokumenty/dla_mlodziezy http://www.iszafy.pl/pl/dokumenty/dladzieci można tam również znaleźć przykłady urządzenia pokoju na poddaszu

oceń:

lubię

1%

nie lubię

99%

Gdzie można kupić taką bramkę? Na allegro są czarno-żółte, ale wolałabym taką czarno-białą jak tu. Pokój bardzo mi się podoba.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Właśnie urządzam pokój syna. Meble z capslocka już mam, ale przeszukłam cały internet i nigdzie nie znalazłam takiej jak prezentowana tapety. Czy ktoś może mi wskazać stronę www., bądz sklep, gdzie ją dostanę???

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

To niestety nie tapeta. Pasy na ścianie i piłkarze są namalowani.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

super pokój, poproszę o więcej ponieważ mam dwóch synów i chciałabym obejżeć wiecej takich propozycji

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

super te paski są mi się bardzo podoba pomysł

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Pokój dziecięcy: pokój córki Martyny Wojciechowskiej - ZDJĘCIA
Pokój dziecięcy: pokój córki Martyny Wojciechowskiej - ZDJĘCIA

Mimo że jest to pokój dla dziewczynki nie ma tu różowego koloru. ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Aranżacja ogrodu: altana ogrodowa, pawilon czy pergola?
Słońce zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i odświeżenia aranżacji ogrodu. Rodzinne obiady, spotkania ...
Aranżacja wnętrz apartamentu w stylu francuskim
Ciekawa aranżacja wnętrz apartamentu na warszawskim Powislu. Pomysłem na aranżację wnętrz było takie zaprojektowanie przestrzeni ...
Jestem totalnie wiejską babą!
Kocham moją wieś! Uwielbiam śpiew ptaków o poranku, widok saren i zajęcy pod oknem – ...
Jak odnowić starą boazerię i dobrać kolor podłogi?
W kuchni mam starą boazerię, którą chcę odnowić i pomalować na biało. Meble w kuchni są w kolorze czereśnia arktyczna, a na podłodze jest...
Eliza Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 14547 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na doniczkę

  Tak wygląda moja doniczka"z odzysku" gospodyni domowej z kwiatuszkiem w środku.Myślę ,że niewielkim nakładem pracy można zrobić ładną doniczkę z czegoś ,co teraz ma w swym domu niemal każda kobieta...po co wyrzucać jak można wykorzystać .Takie wąskie doniczki...

 • Pomysł na doniczkę

  Można też w taki sposób udekorować...

 • Pomysł na doniczkę

  Dla lepszego efektu wizualnego można ozdobić materiał również guziczkami(małymi ,dużymi.jednokolorowymi lub kolorowymi)...