POKÓJ DZIECIĘCY: 12 pomysłów na pokój dziecięcy aranżacje, meble dziecięce i dodatki

Jak urządzić pokój dziecięcy? Zobacz 12 aranżacji pokoju dziecięcego. Pokój dziecięcy zazwyczaj odnawiamy w wakacje, kiedy pociechy wyjeżdżają. Pokój dziecięcy pomysły, meble dziecięce i dekoracje - GALERIA ZDJĘĆ.

pokój dziecięcy zdjęcia
pokój dziecięcy pomysły
pokój dziecięcy pomysły
Pokój dziecięcy: eklektyzm
pokój dziecięcy pomysły

Radzimy, jak urządzić pokój dziecięcy, by był atrakcyjny i wygodny. Podpowiadamy, jakie wybrać meble dziecięce, jakie zastosować kolory i wzory w pokoju dziecka. Co zrobić, żeby wnętrze pokoju dziecięcego było spójne i ładne, mimo dużej liczby zabawek. Wyposażenie pokoju dziecięcego musi być dostosowane do wieku i rozwoju dziecka. Pamiętajmy, aby zabezpieczyć wszystkie ostre kanty, drzwi, okna tak, aby w razie uderzenia pociecha nie była narażony na poważny uraz.

Pokój dziecięcy pomysły

Urządzając pokój dziecięcy trzeba dobrze zacząć. Najpierw, zanim kupisz meble dziecięce, dokładnie zaplanuj strefy wypoczynku, zabawy i nauki. Każda z nich musi być odpowiednio oświetlona. Jeżeli pokój dziecięcy jest dla przedszkolaka, warto wybieć myślami w przyszłość. Zastanowić się, gdzie stanie np. biurko, przewidzieć dodatkowe gniazdka do podłączenia sprzętu komputerowego. Pokój dziecięcy musi być bezpieczny, dlatego wybierz bezpieczne materiały. Nietoksyczne, antyalergiczne farby, antypoślizgowe dywany, wytrzymałą podłogę. Nawet jak masz już gotowy pomysł na pokój dziecięcy, porozmawiaj z dzieckiem. Pamiętaj, że nie zmieniasz wnętrza dla siebie. Szukając inspiracji i pomysłów na pokój dziecięcy trzeba być otwartym na pragnienia i pomysły latorośli.

Wybieramy meble dziecięce

 

Pokój dziecięcy możemy urządzić kupując komplet meblowy lub różne meble dziecięce. Samodzielne zestawianie mebli dziecięcych pochodzących z różnych kolekcji i od wielu producentów daje większą swobodę aranżacyjną, ale wymaga wyczucia. Łączenie elementów niepochodzących z jednej kolekcji mebli dziecięcych to sposób na stworzenie niepowtarzalnego pokoju dziecięcego, który będzie odzwierciedlać upodobania jego mieszkańca (ale też gust oraz umiejętności rodziców). Tak skomponowaną aranżację pokoju dziecięcego znacznie łatwiej przystosować do zmieniającego się wieku dziecka. Można ją płynnie zmieniać, wymieniając jedynie te elementy, z których dziecko juz wyrosło. To samo dotyczy stylistyki pokoju dziecięcego i mebli: dziecinne dekoracje stopniowo zastępujemy bardziej dorosłymi. Pokój dziecięcy urządzony w taki sposób zmienia się razem z dzieckiem. Jest też okazja, by wykorzystać samodzielnie odnowione, przemalowane meble dziecięce po starszym rodzeństwie lub z poprzedniego mieszkania. Tutaj nawet z pozoru niedopasowane przedmioty można ze sobą z sukcesem łączyć. Ale pamiętaj, że samodzielne zestawianie wszystkich mebli i dodatków w pokoju dziecięcym to zadanie o trochę wyższym stopniu trudności niż meblowanie gotowym kompletem. Wymaga podstawowego rozeznania w dostępnym na rynku asortymencie mebli dziecięcych oraz stworzenia wstępnego projektu. Zestawianie przedmiotów i mebli dziecięcych „z różnych bajek” może przy braku przemyślanej koncepcji zmienić się w bałagan. Przyda sie tez umiar: pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim wygodny i zachowywać jak najwiecej wolnej przestrzeni, więc zamiast kilku uroczych szafek i komódek lepiej zdecydować się na szafę wnękową. Jeśli lubimy przemeblowania i zmiany, warto zaryzykować urządzanie „po swojemu” pokoju dziecięcego. W razie problemów można zasięgnąć rady projektanta albo inspirować się rozwiązaniami z magazynów wnętrzarskich.

 pokój dziecięcy pomysły
Ocena: 0
Zdjęcia: Serwis prasowy firmy, Łukasz Kozyra, Konrad Kalbarczyk, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY