Pokój dla dziewczynki: róż i kwiatki w gustownym wydaniu

2014-10-07 15:42

Kto powiedział, że pokój dziewczęcy musi tonąć w różu i nadmiarze elementów dekoracyjnych? Oto projekt pokoju dla dziewczynki z białymi meblami i tapetą w kwiatki, który udowadnia, że dziewczęca kolorystyka i wzornictwo idą w parze z gustownym minimalizmem.

Spis treści

  1. Pokój dziewczęcy: subtelny róż na białym tle
  2. Sprawdź: jak uszyć literki dekorujące ściany w pokoju dziecięcym >>>

Chociaż przedstawiony pokój dziecięcy jest duży, projektanci ograniczyli jego umeblowanie do minimum, by pomieszczenie było schludne i przejrzyste, a jego właścicielka miała dużo miejsca do zabawy. W efekcie bawi się tu cała rodzina!

Pokój dziewczęcy: subtelny róż na białym tle

Duże okno, jasna podłoga z drewna oraz biel ścian i mebli (które dodają pomieszczeniu lekkości) zapewniają przedstawionemu pokojowi dla dziewczynki dużo światła, ponado stanowią doskonałe tło dla kolorowych dekoracji i dodatków. Jest ich relatywnie mało, ponieważ na tak stonowanym tle i tak są bardzo wyraziste. Właścicielka pokoju jest miłośniczką kwiatów, dlatego jedna ze ścian ozdobiona została tapetą w subtelny kwiatowy deseń, a na innej znajduje się malowidło przedstawiające rośliny „wyrastające” wprost z podłogi, dzięki którym dziewczynka może poczuć się jak w ogrodzie. Ściana nad łóżkiem została pomalowana na różowo, a na podłodze umieszczono puchaty dywan w tym samym kolorze, jednak barwa ta nie razi – dzięki temu, że połączono ją z białymi meblami i ścianami. Pufy, które umilają zabawy na podłodze, również korespondują kolorystycznie z resztą pomieszczenia. Oszczędne i konsekwentne operowanie kolorem sprawiło, że przedstawiony pokój dziecięcy jest schludny i elegancki. Do przechowywania służą szafa i skrzynia oraz wykonane na zamówienie otwarte półki. Pokój ma rozwijać się razem z rosnącą dziewczynką, dlatego pod wiszącymi półkami przewidziane zostało miejsce na biurko. Przestrzenią zaprojektowaną z myślą o przyszłości jest także strefa snu – w dużą wnękę wstawiono pełnowymiarowe „dorosłe” łóżko. Zbudowana przy nim ścianka pokryta została szarymi panelami, tworzącymi miękkie oparcie, które spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i praktyczną – chroni dziecko przed zderzeniem z twardą ścianą. Posłużyło ono również za podstawę dla długiej półki, nad którą umieszczone zostało wycięte z pianki imię właścicielki, podkreślające indywidualny charakter pokoju dziewczęcego.

Sprawdź: jak uszyć literki dekorujące ściany w pokoju dziecięcym >>>