Pokój dla dziewczynki. Pokoje dziecięce nie mogą być nudne

Pokoje dziecięce nie mogą być nudne. Jak jest recepta na piękny pokój dla dziewczynki? Pastelowe kolory w pokoju i motywy z ulubionych bajek. Do tego wygodne meble dla dzieci. Architektka wnętrz podjęła to wyzwanie i urządziła ładny pokój dla dziewczynki, w którym domniują odcień beżowy i różowy.

Pokój dla dziewczynki
Pokój dla dziewczynki
Pokój dla dziewczynki
Pokój dla dziewczynki

Pokoje dziecięce projektowała architektka wnętrz Ewelina Para. Postanowiono, by pokój dla dziewczynki, był jej ulubionym miejscem. Chcąc sprawić, by dziewczynka czuła się dobrze w nowym miejscu, pozwolili, by sama zdecydowała o wyglądzie swojego pokoju. Pokój dla dziewczynki powstał według projektu, w którym architektka musiała wziąć pod uwagę dziewczęce marzenia i własne doświadczenie projektowe. Wiedziała, że disneyowski motyw na tapecie będzie męczący na dużej powierzchni, ale trudno było przekonać o tym dziewczynkę. Liczne zabiegi dyplomatyczne pozwoliły osiągnąć kompromis. W pokoju dziecięcym pojawiła się tapeta w motyle i kwiaty na jednej ścianie. Tapeta była wystarczająco dekoracyjna dla dziewczynki i odpowiednio subtelna dla architektki. Meble dla dzieci, białe z pastelowym odcieniem różu, podobały się obu, z tym że architektka wnętrz uzupełniła je frontami w kolorze cappuccino.

Pokoje dziecięce: tapety i dekoracje ścian

Motyle to główny element dekoracyjny w pokoju dziecięcym. Pojawiają się na tapecie. Nawet wisząca lampa i dywan kojarzą się z motylami. W pokoju dla dziewczynki dominuje kolor biały, beżowy i różowy. Elementy dekoracyjne wzbogacają kolorystykę o zieleń i pomarańcz. Zestawienie różu z beżami i brązami uratowało pokój dla dziewczynki od cukierkowej estetyki. Pokój będzie rósł razem z dzieckiem - za rok pod oknem stanie biurko, łóżko zamieni się na większe. W przyszłości można przemalować meble i zmienić dodatki. Nie będzie potrzebny generalny remont, by sprostać potrzebom dziewczynki zmieniającej się w nastolatkę.

Meble dziecięce jak puzzle

Meble dziecięce z IKEA są podstawą umeblowania, uzupełnioną wiszącymi szafkami zrobionymi na zamówienie. Pokój dla dziewczynki jest dość wąski. Nad komodami projektantka wnętrz zaplanowała półki: kompozycję z kwadratów (30x30 cm). Wykonała je firma stolarska Blumex. Korpusy półek są białe, a wybrane kwadraciki zostały zamknięte frontami w kolorze rozbielonej kawy, otwieranymi za pomocą systemu „klik-klak”. Ku zdumieniu mamy ciągle jeszcze jest w nich trochę miejsca na przybory. Dwie wysokie szafki Stuva mieszczą wszystkie rzeczy dziewczynki. Ścianę zdobią motyle, naklejki z Kartonia.pl. Krzesełko Magis ze sklepu Cube może być położone poziomo i wtedy zamienia się w bujany fotel. Samochód dla lalek Barbie i kask rowerowy świadczą o motoryzacyjnych zainteresowaniach dziewczynki. Chociaż przedszkolaki nie odrabiają zadań domowych, dziewczynka bardzo chętnie korzysta z malutkiego stolika utworzonego pomiędzy dwiema ławami Stuva.
Meble i dodatki: Łóżeczko Kritter, ława Stuva, krzesełko Mammut - IKEA; lampa wisząca Clever – Kafti; dywan Harlequin - Komfort; tapeta 17f - Artfunk; farba Flutex 5 kolor 4341- Flügger; narzuta i poduszki - Home & You; górne półki wykonała firma Blumex według projektu architektki wnętrz.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY