Pokój dla dziewczynki nie musi oznaczać cukierkowych dekoracji i pastelowych kolorów. Zwłaszcza starsze, wchodzące w wiek nastoletni dziewczynki mogą się buntować przeciwko różom i pastelom. Dobrze jest dostosować wystrój pokoju do oczekiwań dziecka i jego zainteresowań, urządzając go razem z nim.

Pokój dla dziewczynki: neutralne tło dla wielobarwnych dodatków

Największą i od razu przyciągającą oko ozdobą pokoju jest fototapeta nad łóżkiem z psem w wielkich okularach. Taka zabawna dekoracja doskonale pasuje do pokoju dla dziewczynki w nastoletnim wieku. Głównym założeniem przy urządzaniu pokoju było, aby meble nie zajmowały zbyt wiele miejsca, a środek pokoju pozostał wolny do zabawy. Udało się to osiągnąć dzięki wykonaniu mebli na zamówienie i utrzymaniu ich w kolorze bieli, dzięki czemu wraz z białymi ścianami stały się idealnym tłem dla ekspozycji wszelkich ozdób. Neutralne, białe tło jest wbrew pozorom idealnym kolorem do pokoju dziecka. Dzięki niemu pokój wygląda harmonijnie, czysto i możemy podkreślić kolory dodatków, oraz w każdej chwili zmienić styl wystroju.

Pokój dla dziewczynki: jak urządzić pokój dla nastolatki?

Urządzenie pokoju dla dziewczynki wchodzącej w wiek nastoletni nie jest proste. Jest już ona na tyle poważna, że miejsce zabawek zaczynają zastępować książki, ale jeszcze nie jest na tyle duża, by zrezygnować ze wszystkich ukochanych misiów i lalek. Poza tym musi też znaleźć miejsce na rozwijanie nowych i dawnych zainteresowań, do czego również potrzeba sporo przestrzeni. Dlatego też w tym okresie potrzebne jest w pokoju dla dziewczynki naprawdę dużo miejsca na trzymanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Z tego też powodu pomieszczenie może sprawiać wrażenie zagraconego i zabałaganionego. By zmniejszyć to odczucie należy postawić na jasne tło, powiększające optycznie pokój i dużą ilość półek i szafek, by wszystkie przedmioty znalazły swoje miejsce.