Urządzanie pokoju dla dziecka to duże wyzwanie. Musi być wygodny, podobać się maluchom i mieć liczne schowki oraz wolną przestrzeń do zabawy. Urządzając pokój dla dziecka weźmy pod uwagę przede wszystkim zainteresowania chłopca.

Pokój dla chłopca: to warto wiedzieć

W aranżacji pokoju dziecięcego powinien być jakiś motyw przewodni, wprowadzony np. naklejkami bądź tapetą. Jeżeli maluch interesuje się światem i podróżami, idealnymi dodatkami do pokoju będą zdjęcia z wakacji, globus, a w ramkach pocztówki z różnych stron świata. Postarajmy się jednak tak urządzić pokoje dziecięce, by w razie zmiany zainteresowań można było szybko zmienić aranżację wnętrz.

Pokój dla chłopca: kolory wnętrza

Przyjęło się, że w pokoju dla chłopca lepsze będą ciemniejsze kolory. Idealna jest np. soczysta zieleń, czy niebieski. Kolor zielony można zestawić z czerwonymi albo z ciepłymi odcieniami, np. żółtym, pomarańczowym, tak by aranżacja pokoju dziecięcego była przytulna. Kolor niebieski dobrze łączy się z szarym, białym, granatowym. Raczej w pokoju dla chłopca unikajmy barw pastelowych. Kolory ciepłe i energetyczne w pokoju dziecięcym pobudzają do aktywności fizycznej. Niebieski - intelektualnej.

Pokój dla dziecka: kącik do nauki

W pokoju dziecięcym bardzo ważny jest kącik do nauki. Najlepiej wybrać biurko z regulowaną wysokością i nachyleniem blatu, bo rośnie razem z dzieckiem. Biurko musi być dopasowane do wzrostu ucznia, tak samo krzesło. Dodatkowo powinno być wygodne, by zachęcało do siedzenia i nauki. Urządzając pokój dla dziecka pamietajmy, że blisko biurka przydadzą się liczne schowki, szuflady. Inaczej bałagan gwarantowany.

Pokój dla dziecka: wybieramy meble dla dzieci

Urządzając pokój dla dziecka warto zainwestować w meble modułowe - regały, szafki, półki do ekspozycji skarbów, kosze wiklinowe, drewniane skrzynki, pudła, plastikowe pojemniki na kółkach. Tego typu wyposażenie łatwo zmienia swoją funkcję i sprawdzi się na lata. Gdy chłopca przestaną interesować pluszaki i samochody, będzie mógł w skrzynkach chować np. sprzęt sportowy. Pojemniki na zabawki warto ukryć pod meblami, ale powinny być łatwo dostępne. Jeśli mają kółka łatwo je przetransportować tam, gdzie są najbardziej potrzebne.