POKOJE MŁODZIEŻOWE: ładny pokój dla nastolatki 15 ZDJĘĆ

Pokoje młodzieżowe łączą w sobie elementy wystroju typowe dla dzieci, ale często nabierają już bardziej dorosłego wymiaru. Jak urządzić pokój dla nastolatki? Zobacz nasze inspiracje na nowoczesne pokoje młodzieżowe.

Pokój nastolatki
Pokój nastolatka
Pokój nastolatka
Pokój nastolatka
Pokój nastolatka

Pokoje młodzieżowe dla dziewczyn zazwyczaj świadczą o ich marzycielskim lub nieco buntowniczym nastroju, są pełne ekspresji i koloru. Nastolatka ponad funkcjonalność zazwyczaj przedkłada ładny wygląd pokoju i to żeby był oryginalny. Sprawdź, jak urządzić pokój dla nastolatki krok po kroku, by spełnić jej marzenia, nie zapominając o niezbędnej w tym wieku wygodzie!

Pokoje młodzieżowe dla nastolatek: kolor i styl

Pokoje młodzieżowe dla dziewcząt mają w sobie elementy z pokoju dziecka – czasem są to różowe dodatki, dziecięce maskotki, z którymi nastolatce wciąż ciężko się rozstać i elementy jak z kobiecego buduaru – toaletka z lustrem czy fotel z małym stolikiem kawowym. Nastolatka przede wszystkim chce, by jej pokój był oryginalny, inny niż koleżanek i „mówił” o jej zainteresowaniach i fascynacjach. Raz na ścianach pojawiają się plakaty zespołów dyskotekowych, kiedy indziej są to już okładki płyt zespołów heavy metalowych, ulubionych modelek lub aktorów. Ze skrajności w skrajność. Dlatego warto zwracać uwagę na to jak często nastolatka zmienia zdanie i zainteresowania, co akurat przeżywa i postawić na jak najbardziej uniwersalną bazę lub niedrogie elementy, które bez żalu, łatwo będzie wymienić na nowe. Moda na styl skandynawski i glamour sprzyja aranżacji pokoju nastolatki w delikatnym, marzycielskim - najbardziej popularnym wydaniu. Czasem jednak nastolatka marzy o czarnej ścianie, na której będzie eksponować plakaty ulubionych zespołów – nic prostszego – pomalujmy ścianę farbą tablicowo – magnetyczną. Przetrwa niejedną zmianę zainteresowań.

Czytaj też: Pomysłowy pokój dla nastolatki Pokój nastolatki

Fot. Car Moebel

Pokoje młodzieżowe dla dziewczyny: jakie meble wybrać?

Pokój dla dziewczyny warto urządzić w taki sposób, by równie dobrze mogła poświęcać się nauce, hobby, spotkaniom z przyjaciółmi i wypoczynkowi. Dlatego zamiast klasycznego łóżka może wybrać wygodną sofę z funkcją spania? Świetnie sprawdzają się też łóżka młodzieżowe z dodatkowymi pojemnikami, szufladami czy nawet regałem. Jeśli wielkość pokoju pozwala, kupmy nastolatce łóżko szerokości 140 cm i ustawmy je zagłówkiem w stronę ściany (z dostępem z trzech stron – jak w ulubionych serialach). Nastolatka także ucieszy się z małego stolika i jednego lub dwóch foteli lub miękkich siedzisk. Zazwyczaj jednak pokój młodzieżowy dla nastolatki nie jest duży, dobrze jest więc postawić na meble wielofunkcyjne. W pokoju nastolatki powinna się też znaleźć duża szafa, koniecznie z lustrem. Im więcej półek i szufladek, tym lepiej nastolatka zapanuje nad swoją garderobą. Oprócz szafy przyda się regał na książki, pamiątki i ulubione dodatki. Na jednej z półek lub na komodzie można zorganizować toaletkę z lustrem i miejscem na pierwsze kosmetyki i biżuterię.

Zobacz też: Pokój dla ucznia - kosztorys - wnętrze na każdą kieszeń >>>

Kolejny ważny, a właściwie obowiązkowy element wyposażenia pokoju młodzieżowego to biurko z wygodnym krzesłem. Ponieważ nastolatki szybko rosną, krzesło musi zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Sprawdzą się modele w pełni regulowane z podłokietnikami i zagłówkiem. Nad biurkiem warto umieścić obszerną tablicę lub organizer - na notatki, ale też ulubione zdjęcia, naklejki czy plakaty. Świetnie sprawdzą się też półki i skrytki, gdzie nastolatka uporządkuje akcesoria szkolne i podręczne drobiazgi.

Zobacz też: metalowy organizer na ścianę nad biurkiem

Pokoje młodzieżowe dla dziewczyny i chłopca - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Szukasz pomysłów na pokój młodzieżowy dla dziewczyny albo chłopca? Gotowe inspiracje czekają w naszych galeriach!

Modny pokój nastolatka
camera

Oryginalne pokoje młodzieżowe: inspiracje na pokoje nastolatków

LISTA ZAKUPÓW

Oryginalne pokoje nastolatków
camera

Biało-szare pokoje nastolatków: oryginalne wnętrza

LISTA ZAKUPÓW

Różne zastosowanie farby tablicowej
camera

Jak wykorzystać farbę tablicową?

LISTA ZAKUPÓW

Pokój nastolatki na poddaszu
camera

Ciekawe pokoje młodzieżowe - zdjęcia, inspiracje, pomysły

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik, Piotr Mastalerz, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk, materiały prasowe, Bloomingville

POLECANE ARTYKUŁY