Pokoje młodzieżowe dla dziewczyn zazwyczaj są pełne marzycielstwa, ekspresji i koloru. Nastolatka chce, aby jej pokój był nie tylko funkcjonalny, ale też ładny – a przede wszystkim oryginalny. Sprawdź, jak urządzić pokój dla nastolatki krok po kroku.

Pokoje młodzieżowe dla nastolatek: kolor i styl

Pokoje młodzieżowe dla dziewczyn mają w sobie elementy z pokoju dziecka – czasem są to pozostałości różowych dodatków i koloru ścian, a czasem dziecięce maskotki, z którymi nastolatce wciąż ciężko się rozstać. Jednakże pokoje młodzieżowe nastoletnich dziewczyn bardziej przypominają pokój kobiety. Nastolatka chce, aby jej pokój był inny, oryginalny i bardziej dojrzały. Stąd też pokoje młodzieżowe dla nastolatki mają ciekawe, zgodne z zainteresowaniami dekoracje, bardziej dorosłe kolory ścian, a przede wszystkim dodatki, które dziewczyna lubi dobierać sama.

Nie przegap: Pokoje dla dzieci i młodzieży - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Pokoje młodzieżowe dla dziewczyny: jakie meble wybrać?

Pokój dla dziewczyny warto urządzić w taki sposób, by równie dobrze mogła poświęcać się nauce, jak i hobby oraz wypoczynkowi. Dlatego zamiast klasycznego łóżka lepiej wybrać wygodną sofę z funkcją spania. Świetnie sprawdzają się też łóżka młodzieżowe z dodatkowymi pojemnikami, szufladami czy nawet regałem. Pokój młodzieżowy dla nastolatki zwykle nie jest duży, dobrze jest więc postawić na meble wielofunkcyjne.

W pokoju nastolatki powinna się znaleźć duża szafa, koniecznie z lustrem. Im więcej półek i szufladek, tym lepiej nastolatka zapanuje nad swoją garderobą. Oprócz szafy przyda się regał na książki, pamiątki i ulubione dodatki.

Zobacz też: Pokój dla ucznia - kosztorys - wnętrze na każdą kieszeń >>>

Kolejny ważny element wyposażenia pokoju młodzieżowego to biurko z wygodnym krzesłem. Ponieważ nastolatki szybko rosną, krzesło musi zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Przydadzą się modele w pełni regulowane z podłokietnikami i zagłówkiem. Nad biurkiem warto umieścić obszerną tablicę - na notatki, ale też ulubione zdjęcia, naklejki czy plakaty. Świetnie sprawdzą się też półki i skrytki, gdzie nastolatka uporządkuje akcesoria szkolne i podręczne drobiazgi.

Pokoje młodzieżowe dla dziewczyny i chłopca - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Szukasz pomysłów na pokój młodzieżowy dla dziewczyny albo chłopca? Gotowe inspiracje czekają w naszych galeriach!