Co uwzględnić, aby pokój nastolatka był przyjemnym wnętrzem, które spodoba się, zarówno Tobie jak, i Twojemu dorastającemu dziecku? Przczytaj istotne porady, które pomogą w urządzaniu pokoju nastolatka.

POKÓJ NASTOLATKA: dopasuj do cech dziecka

Pokój dla nastolatka jest niełatwym zadaniem. Należy tak urządzić pokój nastolatka, aby nie stał się za chwilę nudny i niewłaściwie zaaranżowany. A zatem jak zaprojektować dobrze pokój nastolatka? Najpierw określamy indywidualne cechy oraz hobby młodej osoby i rozbudujemy ten temat. Na bazie pewnych preferencji, osobowości, charakteru dziecka dopasowujemy kolorystykę ścian, styl mebli. W tej kwestii należy zawsze, mimo sprzeciwów dziecka znać zdrową równowagę. Tak by wnętrze było oryginalne, ale i wyważone w pomysłach. A przy tym oczywiście funkcjonalne.

Pokój nastolatka: dobieranie kolorystyki

Postawmy kolorystykę, która odzwierciedla charakter właściciela. Gdy odejdziemy od typowych chłopięcych kombinacji barw, pokój będzie „doroślejszy”. A więc odstępujemy od błękitów czy mocnych zieleni, zamieniamy je na szarości, połączenia bieli z czernią, grafit lub oryginalny szafir. W pokoju nastolatka sprawdzają się też jasne, naturalne kolory ścian, przy mocniejszych kolorystycznych akcentach różnych dodatków. 

Pokój nastolatka: wybierz dobre meble

Zainwestuj w dobrej jakości meble czy zabudowy stolarskie. Robiąc meble na zamówienie, warto przewidzieć możliwość ich rozbudowy w przyszłości. W wyborze mebli, przeznaczonych do pokoju nastolatka musimy pamiętać o trwałości, najważniejsze jest w nich wykonanie.

GALERIA: Zobacz ciekawe inspiracje mebli i pomysły na pokoju nastolatka >>>

Pokój nastolatka: stwórz miejsce do nauki

Dziecko musi mięć zapewniony komfort do nauki, dlatego w tym punkcie projektu pokoju nastolatka pomyśl przede wszystkim o funkcjonalności. Duże biurko z blatem o szerokości 140 cm to minimum. Ergonomiczne krzesło biurowe będzie odpowiednie nawet wtedy, kiedy nasza pociecha osiągnie wzrost 180 cm. Strefa do nauki, jest szczególnie ważna, warto zatem uzupełnić ją innymi dodatkami, które stworzą typowy kącik pracy. Proponujemy tablice magnetyczną, lampę o dobrym oświetleniu. Można zastosować również ściankę działową o innej kolorystyce niż ściany. Rozplanowywanie gniazdek elektrycznych jest często mało praktyczne i nieprzemyślane wcześniej. Uczulamy na ten fakt, bo nic tak nie razi jak duża ilość przedłużaczy oraz kabli. Dlatego też na etapie remontu, warto upewnić się, że mamy przynajmniej po dwa gniazdka elektryczne w okolicach biurka i dwa w sąsiedztwie szafki nocnej.