Rolety i zasłony do pokoju dziecięcego [INSPIRACJE]

Rolety i zasłony do pokoju dziecięcego to ważny element aranżacji. Zwykle do pokoju dziecka wybieramy zasłony czy rolety z motywami, które są kolorowe i rozweselą wnętrze. Zwróćmy też uwagę na ich praktyczną stronę - materiał na zasłonki do pokoju dziecięcego lub rolety dla dzieci powinien być przystosowany do prania w pralce w wysokiej temperaturze (to niszczy alergeny). Zobacz, jakie wybrać zasłony dla chłopca i dla dziewczynki.

Rolety
Rolety
Rolety
Rolety

Dekoracyjna oprawa okna w postaci rolety rzymskiej podczas podnoszenia układa się w miękkie fale - wspaniale podkreśli to aranżację wnętrza. Na do pokoju dziecięcego mającego trudności z zasypianiem polecamy materiał na zasłony jak najmniej przepuszczający światło. Rolety dla dzieci sprawdzą się również na oknach wschodnich - malucha nie zbudzą pierwsze promienie słońca. Możemy też zaszaleć i wybrać kolorowe firanki do pokoju dziecięcego.

Polecamy: Pokój dla chłopca - 11 pomysłów na aranżację pokoju dziecięcego>>

Rolety dla dzieci

Wybierając rolety rzymskie do pokoju dziecka, zwróć uwagę na kilka elementów. W roletach do pokoju dziecięcego boczne taśmy wszyte dają elegancki efekt. Dzięki nim również sterowanie roletą jest łatwiejsze i bardziej stabilne. Plastikowe pręty przecinają roletę poziomo, w równych odstępach. Ukryte w tunelach zapobiegają marszczeniu się tkaniny. Podszycie spodu: roleta przepuszcza wtedy mniej światła, a jej lewa strona wygląda ładniej.

Zobacz też: POKÓJ DZIECIĘCY: Jak wybrać meble dla dzieci na lata>>

 Zasłony

Uroczą zasłonkę do dziecięcego pokoju można uszyć samodzielnie (fot. JVD).

Fot. Materiały prasowe firm

Zasłony do pokoju dziecięcego: uszyj je sama

Śliczne zasłonki dziecięce, prawda? Ładnie wygląda połączenie dwóch różnych wzorów na jednej tkaninie. Takie zasłonki do pokoju dziecięcego możesz uszyć samodzielnie. To nic trudnego: do zasłonki (poszukując przykrótkiej, przejrzyj w sklepie końcówki tkanin – są tańsze; możesz też użyć gotowej zasłony) przyszyj inną tkaninę. Połączenie zamaskuj ozdobną taśmą. Tak też dasz drugie życie również zasłonom, które w dolnej części uległy zniszczeniu.

 Zobacz także: Jak uszyć pomysłowe rolety - instrukcja krok po kroku>>

Zasłony, rolety, firanki - do pokoju dziecięcego i nie tylko - GALERIE INSPIRACJI

Przedstawiamy pomysły na ciekawe dekoracje okien - bajkowe rolety do pokoju dziecięcego, tiul zamiast firanki, kolorowe zasłony dopasowane do wnętrza.

 

W bieli
camera

Jasny pokój dziecka: biel, pastele, szarości

LISTA ZAKUPÓW

Wiosenne zasłony
camera

Kolorowe dekoracje okien w salonie: zasłony, rolety, zdjęcia

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY