Herbaciarka decoupage: drewniane pudełko na herbatę ZRÓB TO SAM

Ozdobne pudełko decoupage na herbatę (herbaciarka) to świetny pomysł na prezent (np. na nowe mieszkanie). Jesień przez wielu z nas kojarzona jest z kubkiem gorącej herbaty. Jeśli lubicie różnorodność herbat, ale nie macie pomysłu na jej przechowywanie, ten artykuł jest dla was. W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak samodzielnie ozdobić techniką decoupage herbaciarkę KROK PO KROKU!

Dekoracyjne pudełko na herbatę efekt końcowy
Dekoracyjne pudełko na herbatę KROK 1
Dekoracyjne pudełko na herbatę KROK 1
Dekoracyjne pudełko na herbatę KROK 1
Dekoracyjne pudełko na herbatę KROK 1

Herbaciarka to podstawowy element wyposażenia kuchni na jesienne dni. Technika decoupage daje Ci możliwość zdobienia przedmiotów według własnego wymarzonego stylu. Jeśli cenisz sobie dobrze zorganizowaną kuchnię musisz koniecznie sprawdzić jak samodzielnie ozdobić herbaciarkę techniką decoupage. W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy jak samodzielnie ozdobić pudełko drewniane - herbaciarkę KROK PO KROKU!

Herbaciarka decoupage: materiały

Materiały potrzebne do ozdobienia herbaciarki metodą decoupage:

- pojemnik drewniany z przegrodami (herbaciarka),
- farby akrylowe (biała, kremowa, zielona),
- farba kredowa (pastelowy róż),
- pędzel miękki (nylonowy),
- pędzel gąbkowy,
- serwetka z wybranym motywem,
- taśma z koronki,
- nożyczki,
- klej do decoupage,
- lakier błyszczący,
- pilniczek,
- klej szybkoschnący,
- szklane wieczko małego słoiczka.

Herbaciarka decoupage: KROK PO KROKU

Herbaciarka decoupage: KROK 1

Pierwszą czynnością prowadzącą do ozdobienia herbaciarki jest malowanie jej powierzchni. Środek herbaciarki oraz jej spód pomaluj farbą akrylową kremową. Następnie za pomocą pędzelka gąbkowego, metodą tapowania, pomaluj boki herbaciarki farbą kredową w kolorze pastelowego różu.

Herbaciarka decoupage: KROK 2

Zanim pomalujesz wierzch herbaciarki, spróbuj dopasować odcień farby do tła wybranej serwetki. Jeśli uznasz, że kolor powinien być odrobinę jaśniejszy, dodaj do kremowej farby odrobinę białej. Boki wieczka pomaluj zieloną farbą akrylową za pomocą pędzelka gąbkowego techniką tapowania. Zabieg tapowania delikatnie odetnie boki malowania.

Herbaciarka decoupage: KROK 3

W czasie kiedy herbaciarka schnie, masz chwilkę na przygotowanie motywu z serwetki. W tym celu z wybranej serwetki wytnij wszystkie interesujące Cię elementy, którymi ozdobisz herbaciarkę. Podczas wycinania fragmentów serwetki nie musisz się starać - dobrany odcień farby na wieczku herbaciarki do tła serwetki sprawi, że wszystkie niedociągnięcia w wycinaniu w efekcie finalnym pozostaną niewidoczne. Wycięte elementy serwetki rozwarstw, pozostawiając do dalszej pracy tylko tą z nadrukiem.

Herbaciarka decoupage: KROK 4

Rozmieść wycięte wzory serwetki w wybranych miejscach herbaciarki. Za pomocą miękkiego nylonowego pędzelka oraz kleju do decoupage, przyklej wycięte motywy do herbaciarki. Jeśli nie dysponujesz klejem do decoupage, możesz wykorzystać klej wikol rozcieńczony z wodą. Do przyklejenia serwetki najlepszy jest klej o konsystencji delikatnie lejącej. Zbyt duża ilość wody może powodować darcie się serwetki w trakcie jej przyklejenia.

Herbaciarka decoupage: KROK 5

Po wyschnięciu przyklejonych wzorów z serwetki, za pomocą pilniczka lub drobnego papieru ściernego przetrzyj kanty herbaciarki. W ten sposób uzyskasz nieregularny i autentyczny efekt postarzenia.

Herbaciarka decoupage: KROK 6

Gdy wierzch herbaciarki jest już wykonany, możesz zająć się dekoracją boków. Na zielone boki herbaciarki odmierz taśmę z koronki. Za pomocą kleju szybkoschnącego przyklej tasiemkę do boków herbaciarki. Kolejnym elementem dekoracji herbaciarki jest przyklejenie szklanego wieczka od małego słoiczka. Zdejmij metalowe elementy i gumę uszczelniającą z wieczka. Nałóż odrobinę kleju na spodnią obręcz szklanego wieczka i delikatnie dociskając przyklej do powierzchni herbaciarki.

Herbaciarka decoupage: KROK 7

Ostatnim elementem dekoracji herbaciarki jest napis. Za pomocą kredki fioletowej lub flamastra napisz wybrany tekst na przedniej stronie herbaciarki.

Herbaciarka decoupage: KROK 8

Na koniec zabezpiecz pracę błyszczącym lakierem i odstaw do całkowitego wyschnięcia. Gotowe!

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY