Nowoczesny salon doskonale współgra z niebieskim kolorem ścian. Niebieskie wnętrze będzie się wydawało większe i bardziej przestronne. Niebieski kolor ścian jest kolorem zimnym, a dodatkowo uspokaja i wycisza. Dobrze sprawdzi się więc w przestrzeni dziennej w nowoczesnym salonie, a dodatkowo uporządkuje wnętrze.

Niebieski kolor ścian w salonie

Niebieski kolor ścian w nowoczesnym salonie może być kolorem dominującym, lub stanowić ciekawe tło dla mebli i dodatków. Niebieski kolor ścian może się pojawić w salonie jako błękit, lazur, kobalt czy nawet granat.

Niebieski kolor ścian w nowoczesnym salonie, połączony z bielą – na przykład mebli i dodatków – stworzy ponadczasową, spokojną kompozycję.  

W aranżacji nowoczesnego salonu możemy tez pomyśleć o połączeniu niebieskiego koloru ścian z kolorem szarym lub z betonem na jednej ścianie. Takie zestawienie będzie nowoczesnego i wprowadzi do wnętrza nieco industrialnego klimatu.

Niebieski kolor ścian doskonale wygląda w otoczeniu barw naturalnym – beży, jasnych brązów, które dodatkowo go nieco ocieplają.