Farby magnetyczne, tuż obok farby tablicowej stały się hitem salonów, kuchni i łazienek. Specjaliści radzą jakie są wady i zalety farby magnetycznej.

Farby do wnętrz: jak stosować farby magnetyczne?

Używając farby magnetycznej po raz pierwszy, możemy być zaskoczeni jej gęstą konsystencją, z powodu której równe rozprowadzenie farby po ścianie jest utrudnione. Konieczne jest nałożenie kilku warstw, aby wzmocnić właściwości magnetyczne produktu.

Farby do wnętrz: jakie są dostępne farby magnetyczne?

Farba magnetyczna jest ciemniejsza, ale można pomalować ją farbą ścienną w dowolnym kolorze. Nałożenie warstwy ściennej farby na magnetyczną jest zresztą zalecane, w przeciwnym razie powierzchnia może pylić. Często stosowanym rozwiązaniem jest pokrywanie jej farbą tablicową.

Jak farba magnetyczna sprawdza się w kolorach wnętrz?

Farba magnetyczna nie daje takiego samego efektu jak malowana tablica. Jej moc przyciągania jest znacznie mniejsza. Do farby tablicowej zalecamy stosować silne magnesy, a wieszane na niej przedmioty powinny być lekkie. Mimo to używanie jej daje dużo radości i jest popularnym rozwiązaniem nie tylko w pokojach dziecięcych, ale też w przedpokojach i kuchniach, gdzie służy do wieszania ważnych informacji, zaproszeń, przepisów itd.

Zobacz kolory wnętrz i efekty, po użyciu farb magnetycznych w naszej Galerii!