Płytki w salonie aranżacje. Zobacz pomysły na płytki w salonie: zdjęcia

Płytki w salonie są praktyczne i efektowne. Łatwo je dobrać do wystroju wnętrza. Prezentujemy płytki w salonie: aranżacje wnętrz. Zobacz, pomysły na wykończenie podłogi w salonie: płytki w salonie ZDJĘCIA.

Salon i biała podłoga
płytki w salonie zdjęcia
płytki w salonie zdjęcia
płytki w salonie zdjęcia
płytki w salonie zdjęcia

Płytki w salonie mogą być matowe lub z połyskiem, jednolite lub we wzory, jasne lub ciemne. Obejrzyj płytki w salonie zdjęcia, które pokazują różne aranżacje podłogi dopasowane do stylu wnętrza.

Jakie płytki położyć w salonie?

W kolekcjach podłogowych przeznaczonych do salonu i holu dominują płytki w kolorach naturalnych. Modne są płytki w salonie aranżacje w odcieniach: szarości, beżowe, brązowe i białe. Jednak nawet tak ograniczona gama pozwala uzyskać rozmaite efekty. Oferta płytek jest bogata, a wzornictwo coraz ciekawsze, dlatego płytki w salonie zaczynają być przekonującą alternatywą dla drewna. Z gresu można ułożyć podłogę w salonie w każdym stylu.

 płytki w salonie zdjęcia

Fot. Materiały prasowe firm

Płytki w salonie: praktyczność i swoboda aranżacyjna

Przede wszystkim podłogi z płytek ceramicznych są niezwykle praktyczne. Cechują się one wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, czego nie można powiedzieć chociażby o posadzkach drewnianych, a także niektórych okładzinach kamiennych, oraz łatwością do utrzymania w czystości. Są to bardzo cenne atrybuty, szczególnie w tak intensywnie eksploatowanym pomieszczeniu jak salon. Jeśli chodzi o kwestie czysto estetyczne, podłogi z płytek ceramicznych również zadziwiają ilością walorów. W zależności od tego, na jaki rodzaj płytek na podłogę w salonie się zdecydujemy, możemy wykończyć nimi wnętrze właściwie w każdym stylu, bez obaw o spójność aranżacyjną.

Płytki i kafle w salonie dopasuj do wnętrza

Minimalistyczne, jednokolorowe (najlepiej w czerni, bieli lub szarości) płytki doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach oraz pomieszczeniach w stylu skandynawskim, nie mówiąc już o aranżacjach industrialnych, do wnętrz w stylu prowansalskim lub dworkowym najlepiej wpasowują się płytki terakotowe, do klasycznych pokojów dziennych – imitujący drewno gres.

Jeśli jesteś miłośnikiem stylowych wnętrz, wybierz płytki na podłogę do slaonu do złudzenia przypominające kamień. Kolejną zaletą wykańczania podłóg w salonie płytkami ceramicznymi jest możliwość łatwego i efektownego wyeksponowania danego fragmentu pomieszczenia (wystarczy pokryć dany obszar podłogi płytkami o wyrazistym wzorze) lub wręcz przeciwnie – sprawić, że dwa sąsiadujące pomieszczenia będą płynnie przechodzić jedno w drugie. To świetne rozwiązanie dla pokojów dziennych z aneksem kuchennym. Lśniące płytki ceramiczne to strzał w dziesiątkę w małych salonach – bezkonkurencyjnie powiększają optycznie niewielką przestrzeń. Jeśli obawiasz się, że wstawianie z kanapy lub fotela na taką, zimniejszą od drewna, posadzkę będzie nieprzyjemne, po prostu przykryj dywanem fragment podłogi przy tych meblach.

 

Płytki w salonie zdjęcia

Marzy ci się podłoga w salonie jak tafla lodu, wizualnie powiększająca wnętrze dzięki odbiciom lustrzanym? Postaw na płytki w salonie z białego gresu szkliwionego. Na zdjęciu Lappato Sablo, Ceramstic (60x60 cm, 165 zł/m²), jest wzbogacony delikatnym rysunkiem kamienia. Listwa gresowa w kwiaty Glicynia (60x15 cm, 56 zł/szt.) przełamuje surowość kamienia.

Niegdyś podłogi w salonie równały się tylko i wyłącznie kamiennej okładzinie lub klasycznej posadzce drewnianej, jednak od pewnego czasu się to zmienia. Wykonywanie podłóg w pokoju dziennym z płytek ceramicznych to coraz silniejszy trend. I nic dziwnego – to rozwiązanie posiada prawie same zalety! jakie wybrać płytki podłogowe?

Ocena: 1,7
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY