Urządzamy » Salon » Podłogi w salonie » PANELE PODŁOGOWE montaż - ZRÓB TO SAM. Jak położyć panele: Układanie paneli bez tajemnic jak położyć panele, panele, panele montaż, panele podłogowe układanie, panele układanie, układanie paneli, PANELE PODŁOGOWE CZYM MYĆ, PANELE PODŁOGOWE CZYSZCZENIE, PANELE PODŁOGOWE JAK UMYĆ, PANELE PO

PANELE PODŁOGOWE montaż - ZRÓB TO SAM. Jak położyć panele: Układanie paneli bez tajemnic

UKŁADANIE PANELI - ZRÓB TO SAM: To dość proste. Pokazujemy jak położyć panele. Do układania paneli wystarczą umiejętności majsterkowicza, nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia, a i bałagan podczas prac jest nieduży. Panele: montaż bez błędów - poradnik.
panele układanie

Układanie paneli nie jest trudne. Oprócz technicznych spraw, ważna jest też estetyka podczas montażu paneli. Podpowiadamy, jak położyć panele, by podłoga była ładna, trwała i pasowała do wnętrza. Panele montaż: panele będą się dobrze prezentowały, jeśli będziemy je układać prostopadle do okna, a więc zgodnie z kierunkiem padania światła. Taki sposób układania paneli sprawia, że połączenia między poszczególnymi elementami są mniej widoczne. Jeżeli okna są na kilku (np. dwóch) ścianach, panele układa się równolegle do promieni słonecznych wpadających przez okno umieszczone naprzeciwko wejścia do pomieszczenia.

Panele układanie: optyczne triki

Układanie paneli może pomóc w aranżacji wnętrza. Jeżeli panele o wzorze klepki mają być ułożone w długim, wąskim wnętrzu - należy tak układać panele, aby wzór był równoległy do ścian krótszych. To sposób na optyczne poszerzenie pomieszczenia. Podczas układania paneli o wzorze deski najważniejsze jest wizualne zachowanie ciągłości desek. Ten efekt można osiągnąć, jeśli przed układaniem paneli zostaną one odpowiednio posortowane. We wszystkich paczkach paneli powtarzają się te same wzory, więc by udało się stworzyć wrażenie ciągłości, musimy do siebie dopasować „na sucho” panele ze wszystkich paczek. Zasada jest dość prosta - trzeba połączyć krótszymi brzegami dwa identyczne panele pochodzące z różnych paczek.

Panele montaż

Panele układa się jako podłogę pływającą, czyli niezwiązaną trwale z podłożem. Nie musisz robić wielkiego remontu i rewolucji w mieszkaniu, żeby odświeżyć jego wygląd. Panele podłogowe nadadzą wnętrzu nowoczesny i stylowy charakter. Można je położyć dosłownie wszędzie - panele świetnie prezentują się w salonie, sypialni albo przedpokoju.

Jak położyć panele: trzy sposoby układania paneli

Panele układanie: posadzka pływająca. Metoda ta dotyczy paneli trójwarstwowych o specjalnie wyprofilowanych krawędziach. Sposób łączenia jest różnie nazywany przez producentów (najczęściej w nazwie występuje słowo „click” przypominające dźwięk, jaki wydają zamki umieszczone w krawędziach paneli). Łączenie paneli odbywa się bez użycia kleju.

Panele układanie: przyklejanie do podkładu. Tę metodę stosuje się podczas układania desek dwuwarstwowych. Albo trójwarstwowych, o ile planowany jest montaż ogrzewania podłogowego.

Panele układanie: na legarach. Sposób przeznaczony do mocowania najgrubszych 22-milimetrowych paneli. Można je przybijać lub przyklejać do legarów albo użyć jednocześnie obu tych metod.

Panele montaż: instrukcja

1. Przygotowanie podłoża. Panele układamy na równym i suchym podłożu. W przypadku wylewki samopoziomującej lub betonowego podkładu trzeba poczekać, aż wilgotność podłoża nie będzie przekraczała 3%.

2 Zabezpieczenie podłoża. Trzeba je odizolować od paneli folią paraizolacyjną grubości co najmniej 0,2 mm. Dopiero na niej układa się izolację akustyczną.

3 Układanie paneli. Po wyjęciu z opakowań układamy je „na sucho” (wyrównujemy w ten sposób wilgotność, sprawdzamy, czy nie brakuje elementów). Aby osiągnąć optymalny efekt, poszczególne panele wybieramy z różnych paczek. Zaczynamy od rogu pokoju i kładziemy wzdłuż ściany pierwszy rząd (zwykle ostatnia klepka okazuje się za długa, przycinamy ją więc ostrą piłką).

4 Dylatacje. Podłoga z paneli musi swobodnie pracować, potrzebuje więc 1-centymetrowych dylatacji obwodowych (przy ścianach) oraz w progach pomieszczeń.

5 Maskowanie dylatacji. Ukrywa się je za listwami przyściennymi mocowanymi do ścian. Szczeliny trudne do zakrycia, np. wokół rur, można wypełnić masą elastyczną. Przy progach wstawiamy specjalne profile.

Zobacz również
Przeczytaj też:
Panele podłogowe: OPINIE. Po czym poznać dobre panele laminowane?
Panele podłogowe: OPINIE. Po czym poznać dobre panele laminowane?

Panele podłogowe są modne, trwałe i popularne. Jak panele wybrać? Po czym ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Pomysł na podłogę: naturalne piękno drewna
Podłogi drewniane nadają wyjątkowego charakteru każdej przestrzeni. Otulają wnętrze domowym ciepłem i wprowadzają do niego ...
Sposoby wykończenia drewnianych podłóg : wosk, olej czy lakier?
Mimo, że drewno jest stosunkowo drogim materiałem wykończeniowym, wciąż jest bardzo chętnie wykorzystywane i wybierane ...
Podłogi drewniane marki Barlinek: odmieniamy wnętrze naturalnym drewnem
Podłogi drewniane urzekają naturalnością i trwałością. Naturalne drewno to wciąż niemijający trend, który zyskuje coraz ...
Jaki kolor ścian do pokoju nastolatki?
Witam! Planuję przemalowanie pokoju córki. Obecnie ściany w pokoju są koloru różowego, do tego brązowe meble, ława, dywan w kolorze...
Eliza Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 12299 osób
  • zobacz wszystkie wpisy
  • załóż bloga