Urządzamy » Salon » Podłogi w salonie » Panele podłogowe montaż - ZRÓB TO SAM. Jak położyć panele: Układanie paneli bez tajemnic

Panele podłogowe montaż - ZRÓB TO SAM. Jak położyć panele: Układanie paneli bez tajemnic

panele układanie
Układanie paneli: zrób to sam. Montaż paneli podłogowych jest dość prosty. Pokazujemy jak położyć panele. Do układania paneli wystarczą umiejętności majsterkowicza, nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia, a i bałagan podczas prac jest nieduży. Panele: montaż bez błędów - poradnik.
Przeczytaj też

Układanie paneli nie jest trudne. Oprócz technicznych spraw, ważna jest też estetyka podczas montażu paneli. Podpowiadamy, jak położyć panele, by podłoga była ładna, trwała i pasowała do wnętrza. Panele montaż: panele będą się dobrze prezentowały, jeśli będziemy je układać prostopadle do okna, a więc zgodnie z kierunkiem padania światła. Taki sposób układania paneli sprawia, że połączenia między poszczególnymi elementami są mniej widoczne. Jeżeli okna są na kilku (np. dwóch) ścianach, panele układa się równolegle do promieni słonecznych wpadających przez okno umieszczone naprzeciwko wejścia do pomieszczenia.

Drewno ociepla aranżację salonu w stylu nowoczesnym

Produkty z sesji

Panele układanie: optyczne triki

Układanie paneli może pomóc w aranżacji wnętrza. Jeżeli panele o wzorze klepki mają być ułożone w długim, wąskim wnętrzu - należy tak układać panele, aby wzór był równoległy do ścian krótszych. To sposób na optyczne poszerzenie pomieszczenia. Podczas układania paneli o wzorze deski najważniejsze jest wizualne zachowanie ciągłości desek. Ten efekt można osiągnąć, jeśli przed układaniem paneli zostaną one odpowiednio posortowane. We wszystkich paczkach paneli powtarzają się te same wzory, więc by udało się stworzyć wrażenie ciągłości, musimy do siebie dopasować „na sucho” panele ze wszystkich paczek. Zasada jest dość prosta - trzeba połączyć krótszymi brzegami dwa identyczne panele pochodzące z różnych paczek.

Panele montaż

Panele układa się jako podłogę pływającą, czyli niezwiązaną trwale z podłożem. Nie musisz robić wielkiego remontu i rewolucji w mieszkaniu, żeby odświeżyć jego wygląd. Panele podłogowe nadadzą wnętrzu nowoczesny i stylowy charakter. Można je położyć dosłownie wszędzie - panele świetnie prezentują się w salonie, sypialni albo przedpokoju.

Jak położyć panele: trzy sposoby układania paneli

Układanie paneli: posadzka pływająca. Metoda ta dotyczy paneli trójwarstwowych o specjalnie wyprofilowanych krawędziach. Sposób łączenia jest różnie nazywany przez producentów (najczęściej w nazwie występuje słowo „click” przypominające dźwięk, jaki wydają zamki umieszczone w krawędziach paneli). Łączenie paneli odbywa się bez użycia kleju.

Układanie paneli: przyklejanie do podkładu. Tę metodę układanie paneli stosuje się podczas układania desek dwuwarstwowych. Albo trójwarstwowych, o ile planowany jest montaż ogrzewania podłogowego.

Układanie paneli: na legarach. Sposób przeznaczony do mocowania najgrubszych 22-milimetrowych paneli. Można je przybijać lub przyklejać do legarów albo użyć jednocześnie obu tych metod.

Panele montaż: instrukcja

1. Przygotowanie podłoża. Panele układamy na równym i suchym podłożu. W przypadku wylewki samopoziomującej lub betonowego podkładu trzeba poczekać, aż wilgotność podłoża nie będzie przekraczała 3%.

2. Zabezpieczenie podłoża. Trzeba je odizolować od paneli folią paraizolacyjną grubości co najmniej 0,2 mm. Dopiero na niej układa się izolację akustyczną.

3. Układanie paneli. Po wyjęciu z opakowań panele układamy „na sucho” (wyrównujemy w ten sposób wilgotność, sprawdzamy, czy nie brakuje elementów). Aby osiągnąć optymalny efekt, poszczególne panele podłogowe wybieramy z różnych paczek. Układanie paneli zaczynamy od rogu pokoju i kładziemy wzdłuż ściany pierwszy rząd (zwykle ostatnia klepka okazuje się za długa, przycinamy ją więc ostrą piłką).

4. Dylatacje. Podłoga z paneli musi swobodnie pracować, potrzebuje więc 1-centymetrowych dylatacji obwodowych (przy ścianach) oraz w progach pomieszczeń.

5. Maskowanie dylatacji. Ukrywa się je za listwami przyściennymi mocowanymi do ścian. Szczeliny trudne do zakrycia, np. wokół rur, można wypełnić masą elastyczną. Przy progach wstawiamy specjalne profile.

Zobacz również

myślę że warto wspomnieć też o innych metodach bezklejowego montażu paneli http://www.panelex.pl/blog/porady/bezklejowe-metody-montazu-paneli

oceń:

lubię

100%

nie lubię

0%

samo ukłądanie paneli to prosta sprawa, wystarczy pod spód wrzucić piankę, ewentualnie folię, jak jest w domu wilgoć, ale kluczowa sprawa to równe podłożene, żeby nic nie pukało, nie stukało i się nie uginało pod naciskiem. jak się kładzie na wylewce, to bywa różnie.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Ostatnio kładłem podłogę w domu i zdecydowałem się na barlineckie złącze 5Gs. W ten sposób położyłem swoją piękna podłogę dobrze, szybko i bez zbędnego bałaganu.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

jeśli chodzi o kładzenie paneli i wybór najlepszego podkładu, to przecież wszystkoz ależy od tego, co się chce osiągnąć. są wyciszające, ocieplajace, izolujace itp: http://www.mardom-sp.pl/produkty/p/1/83/

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

ja chyba kupię mardomu właśnie panele, balterio, bo widzę, ze jest fajna przecena teraz i można sporo zaoszczędzić. tylko nie wiem, do kiedy to potrwa :/

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

A wszystko jest tutaj ładnie pokazane: http://www.youtube.com/watch?v=1DOkl7Vw32g

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Jak zorganizować parapetówkę: PRZEWODNIK KROK PO KROKU!
Jak zorganizować parapetówkę: PRZEWODNIK KROK PO KROKU!

Jak zorganizować idealną parapetówkę w nowym mieszkaniu? Kiedy jest najlepszy moment na ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Trendy osłonki na doniczki: rośliny w domu w modnej o(d)słonie!
Modne osłonki na rośliny wprowadzają do wnętrz charyzmę i stylowy sznyt! Rośliny doniczkowe znów są ...
10 ikon designu pod choinkę: prezenty gwiazdkowe w dobrym stylu
Ikona designu jako prezent pod choinkę? Jak najbardziej! Jeśli jesteś miłośnikiem designu, a najlepiej – ...
Letni wystrój wnętrza: inspiracje do domu na lato
Kto z nas nie marzy o domku letniskowym? Jeśli go nie masz, letni wystrój wnętrz ...
Jaki kolor ścian i dodatków do aranżacji salonu z czarną sofą?
Jaki kolor ścian i dodatków powinnam wybrać do salonu z czarną kanapą i białym stołem? Myślałam o turkusowych zasłonach. Poduszkach w...
Aleksandra Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 14575 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na doniczkę

  Tak wygląda moja doniczka"z odzysku" gospodyni domowej z kwiatuszkiem w środku.Myślę ,że niewielkim nakładem pracy można zrobić ładną doniczkę z czegoś ,co teraz ma w swym domu niemal każda kobieta...po co wyrzucać jak można wykorzystać .Takie wąskie doniczki...

 • Pomysł na doniczkę

  Można też w taki sposób udekorować...

 • Pomysł na doniczkę

  Dla lepszego efektu wizualnego można ozdobić materiał również guziczkami(małymi ,dużymi.jednokolorowymi lub kolorowymi)...