W salonie jednym ze sprawdzających się pomysłów na szafę w salonie jest szafa wnękowa. Zobacz jakie są zalety takiego rozwiązania.

1. Ujednolicenie: maskujemy SZAFY w salonie

Wnękowymi szafami w salonie można wyrównać nieregularne wnętrze. Jeśli w salonie jest kilka nieregularnych wnęk, warto je ująć w jedną ramę i ukryć np. za drzwiami. Uzyskamy wrażenie porządku i elegancji. Typową szafę w salonie da się częściowo wbudować w ścianę. Dzięki temu nie będzie przytłaczała wnętrza.

2. Kolor, czyli jak z ciężkiej i dużej SZAFY w salonie zrobić lżejszą i mniejszą

Duże szafy w salonie pomalowane na pastelowe barwy mają subtelny wdzięk; te same szafy np. w ciemnym dębie wyglądałyby ciężko. Lekkości szafom w salonie dodadzą przeszklenia frontów (mogą być kolorowe lub mleczne i podświetlone od środka), także drzwi ażurowe. Mając zabudowane szafy w salonie, można zrobić też tak: górę mebla zamknąć drzwiami, dolne półki zostawić otwarte. Taka szafa w salonie wygląda jakby unosiła się w powietrzu. Płaskie ramiaki na frontach szaf w salonie to kolejny sposób na optyczne „odchudzenie” mebli.

3. Instalacje do sprzętu rtv - wnękowa SZAFA w salonie z bonusem

Wnękowa szafa w salonie będzie naprawdę praktyczna, jeśli przed ich zamontowaniem pomyślimy o poprowadzeniu w jej wnętrzu instalacji elektrycznej tak, by można było schować w szafie w salonie sprzęt muzyczny czy telewizor albo oświetlić kolekcję płyt.