Biała sofa dobrze wygląda zarówno we wnętrzach małych, jak i dużych. Białe meble doskonale wkomponują się niemal w każdą kolorystykę, a biała sofa w aranżacji salonu może stać się jego prawdziwą ozdobą.

Aranżacja salonu z białą sofą

Biała sofa może być równie praktyczna jak sofa szara, czy brązowa. Wszystko zależy, z jakiego materiału jest wykonana. Należy wybierać tkany obiciowe odporne na ścieranie, nieprzepuszczalne – lub o małej higroskopijności i łatwe do czyszczenia. Taka tapicerka zagwarantuje nam, że nawet jeśli na białą sofę rozlejemy napój, nie wchłonie on szybko i zdążymy wyczyścić obicie. To kryterium jest także ważne, gdy mamy małe dzieci. Możemy się także zdecydować na białą sofę ze skóry, która będzie jeszcze łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Biała sofa w salonie

Biała sofa sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych. Ciekawie wygląda na tle ciemnego koloru ścian lub na ścianie betonowej. Pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w chłodnych i spokojnych barwach, ale biała sofa nadaje się również do wnętrz w stylu retro czy glamour. Duża biała sofa w salonie może stać się centrum rodzinnym, a ocieplona kolorowymi poduszkami i dodatkami, nabierze przytulnego charakteru.

Zobacz w GALERII 10 pomysłów na białą sofę!