Czy warto mieć klimatyzator pokojowy? Jaka klimatyzacja do mieszkania będzie najodpowiedniejsza? Sezon upałów już nadszedł. Wysoka temperatura jest przyjemna i kojarzy się z wakacyjnym relaksem, jednak czasem chcemy się ochłodzić - najlepiej bez wychodzenia z domu. Warto wtedy rozważyć kupno przenośnego klimatyzatora, który nie wymaga kosztownej i stałej instalacji. W galerii znajdziesz propozycje kilku klimatyzatorów przenośnych dostępnych w polskich sklepach.

Kliamtyzator przenośny do mieszkania w bloku

Klimatyzatory przenośne są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy zależy nam na utrzymaniu niskiej temperatury tylko w jednym pomieszczeniu. Działają na zasadzie pobierania ciepłego powietrza i wyprowadzania na zewnątrz. Mają zwykle wbudowany agregat chłodzący, dlatego też nie ma konieczności montowania dodatkowych urządzeń na zewnątrz mieszkania. Niektóre klimatyzatory przenośne mają funkcje osuszania i chłodzenia, a także mają filtry, które oczyszczają powietrze z drobnoustrojów.

Jak wybrać klimatyzator pokojowy?

Niepodważalną zaletą klimatyzatorów przenośnych jest fakt, że może być ono przenoszone z jednego do drugiego pomieszczenia. Wystarczy ustawić klimatyzator w pobliżu okna, a rurę wylotową umieścić na zewnątrz. Odpowiedni odpływ ciepłego powietrza umożliwia zazwyczaj łatwa w montażu wkładka rozsuwana, pasująca do większości okien wertykalnych i horyzontalnych, w której umieszczamy rurę wylotową.

Niewielkie rozmiary kliamtyzatorów przenośnych i prosty montaż mogą nam ułatwić wybór. Wybierając klimatyzator zwróćmy uwagę na jego parametry zewnętrze – czyli, aby był niewielki i pasował wizualnie do naszego wnętrza, a także techniczne. Sprawdźmy jaką wybrany przez nas klimatyzator ma wydajność chłodzenia ( mierzoną w kW). Im więcej kilowatów, tym większe pomieszczenie da się schłodzić danym klimatyzatorem. Do pomieszczeń  o powierzchni około 20m2 wystarczy moc 2,0 kW, a do powierzchni 25m2  - sprawdzi się już około 2,5 kW.