Daleko od parapetu. Gdzie ustawić rośliny w mieszkaniu

Rośliny doniczkowe same w sobie są ozdobą, ale efektownie wyeksponowane zyskują podwójnie. Wraz z nimi pięknieją wnętrza. Ważne są doniczki czy osłonki, które podkreślą urodę roślin, jak i miejsce, w którym je ustawimy w mieszkaniu.

Rośliny w mieszkaniu
Rośliny w mieszkaniu
Rośliny w mieszkaniu
Rośliny w mieszkaniu
Rośliny w mieszkaniu

Niedawno jeszcze rośliny doniczkowe były ustawiane wyłącznie na okiennych parapetach. My pokazujemy, że rośliny doniczkowe można ustawiać we wnętrzu wszędzie, ale przede wszystkim liczy się efektowne otoczenie. Do kompozycji warto użyć nie tylko świeczników czy porcelanowych figurek. Kwiaty można, a nawet warto zestawiać z meblami, aranżować nimi kąciki wypoczynkowe. Nawet pospolity bluszcz w efektownej osłonce, ustawiony w starannie dobranym sąsiedztwie będzie przykuwał uwagę niczym oryginalna rzeźba. A najpiękniejsza roślina postawiona na wąskim parapecie i w dodatku zasłonięta firanką, przestaje cieszyć oko.

Aranżując kompozycję roślinną, warto wziąć pod uwagę zarówno kolorystykę wnętrza, jak i jego wystrój. Jeśli się obawiasz, że podlewając i zraszając rośliny zniszczysz meble, kup kwietnik. Prosta konstrukcja pasuje do każdego stylu, a postawiony na nim kwiat o zwisających pędach będzie wyglądał doskonale.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Magda Lewandowska Zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia

POLECANE ARTYKUŁY