Dekoracje świąteczne ze światełek choinkowych: jak dekorować wnętrze światełkami choinkowymi?

Świąteczna dekoracja wnętrz z użyciem światełek choinkowych to prosty sposób na klimatyczną, zimową aranżację. Jak wykorzystać drzemiący w lampkach choinkowych potencjał dekoracyjny? Jakie rodzaje światełek choinkowych nadają się do świątecznej dekoracji wnętrz?

Ścienna dekoracja ze światełek choinkowych
Dekoracje świąteczne do pokoju dziecięcego [ZDJĘCIA]
Dekoracyjne lampki sylwestrowe
Białe światełka w dekoracyjnej kompozycji świątecznej
Dekoracje świąteczne ze światełek choinkowych

Zimowy czas okołoświąteczny to znakomity moment, aby przemyśleć świąteczne dekoracje naszego wnętrza. Kiedy za oknem zimowa aura, niejako na przekór pogodzie marzymy, aby nasze wnętrza były w tym czasie przytulne, ciepłe i jeszcze bardziej klimatyczne niż ma to miejsce o innych porach roku. Jak więc najszybciej wyczarować klimatyczne dekoracje świąteczne we wnętrzach? Sprawdź nasze pomysły na szybkie i klimatyczne dekoracje świąteczne z lampek choinkowych!

Dekoracje świąteczne: lampki choinkowe kolory i kształty

Światełka choinkowe to sam w sobie temat wart odrębnej uwagi. Zróżnicowanie lampek choinkowych pod względem kształtów, kolorów i kompilacji programów, w których potrafią migotać we wnętrzu jest już nieskończenie wiele. Aby stworzyć za ich pomocą klimatyczną i pasującą do wnętrza dekorację świąteczną, nie musimy czekać do gwiazdki i pachnącej choinki w salonie. Za pomocą sznura światełek choinkowych możemy udekorować nasze wnętrza już dużo wcześniej. Które lampki świąteczne będą najodpowiedniejsze do klimatycznej dekoracji wnętrza? Oczywiście te o neutralnej, ciepłej, białej barwie. Taki kolor światełek lub lampek choinkowych pasować będzie do każdego wystroju wnętrz, nie będzie gryzł się z kolorami ścian i tekstyliów. Kształt obudów ledowych żarówek światełek choinkowych jest już bardziej dowolny. Najbardziej neutralne i wdzięczne będą okrągłe osłonki z mlecznego szkła – przydymione szkiełko miękko rozproszy światło, a bezpretensjonalna oprawa wkomponuje się w każdą stylistykę wnętrza. Inne rozwiązania to oczywiście dowolne kształty opraw światełek: gwiazdki, śnieżynki, serduszka czy najbardziej popularne, klasyczne, spiczaste żarówki LED.

Dekoracje świąteczne ze światełek choinkowych: miejsca i układy

Jeśli mamy już wybrane światełka choinkowe przeznaczone na świąteczną dekorację wnętrza, pozostaje nam jedynie wybrać najlepsze miejsce dla ich ekspozycji. W zależności od tego, jaki efekt finalny chcemy uzyskać za pomocą światełek, wybrać możemy spośród kilku sprawdzonych miejsc.

1.    Regał

Zawieszony prosto sznur światełek choinkowych wzdłuż jednej krawędzi regału na książki, stworzy zaciszny i klimatyczny kącik, zachęcający do lektury. Lampki zawiesić możemy także poprzecznie, wzdłuż półek regału, tworząc spontaniczne podświetlenie książkowych zbiorów.

2.    Ościeżnica

Światełka choinkowe upięte wzdłuż ościeżnicy (naokoło drzwi wejściowych) spektakularnie wyróżnią strefę wejścia. Tak wyróżnione ciepłym światłem wejście zachwyci i wyróżni naszych gości, a wnętrzu przyda świątecznego klimatu.

3.    Barierka

Świąteczne światełka choinkowe upięte poniżej poręczy barierki na domowej klatce schodowej wprowadzą nie tylko świąteczny nastrój, ale i dodatkowo klimatycznie oświetlą schody.

4.    Okno

Dekoracyjne lampki choinkowe w oknie, ułożone wzdłuż parapetu, miękko oświetlą firanki, które w tym czasie mogą nosić świąteczne motywy (śnieżynki, koronki, bombki itp.). Zawieszone wzdłuż karnisza, nonszalancko i klimatycznie doświetlą fragment wnętrza.

5.   Lustro

Światełka choinkowe zawieszone wokół lustra w przedpokoju, nadadzą świątecznej i klimatycznej aury wnetrzu już od progu. Lustro dodatkowo spotęguje ciepłe światło padające z lampek i ociepli lustrzane odbicie każdej przeglądającej się w zwierciadle osoby.

Ocena: 4
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Michał Przeździk, Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk, GREEN CANOE STUDIO, Thinkstockphotos.com, Photos.com

POLECANE ARTYKUŁY