Kolory niebieski, srebrny i szary nie muszą być zimne i nieprzyjazne. Jeśli postaramy się o dekoracje świąteczne w ładnym odcieniu niebieskiego, dodamy dużo srebra i szkła okaże się, że niebieskie dekoracje świąteczne mogą być ciepłe i przytulne.

Dekoracje świąteczne: choinki i wianki

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem niebieskich czy turkusowych bombek odziedziczonych po rodzicach lub dziadkach pielęgnuj je troskliwie – są prawdziwą rzadkością. Zielona choinka ubrana takimi właśnie bombkami, rozświetlona białymi lampkami, w których będą się skrzyły  szklane i srebrne dodatki – będzie wyjątkowa i elegancka.

Dekoracje świąteczne: niebiesko-srebrno w mieszkaniu

Kolor niebieski dekoracji świątecznych ładnie komponuje się z większością ulubionych kolorów w naszych mieszkaniach,  Beże, brązy czy szarości polubią się z niebieskimi poduszkami, pledami na sofach czy wiankami na stołach. Kryształowe i szklane świeczniki ze świecami rozstawione we wnętrzu dopełnią i rozświetlą niebieską dekorację. Nie zapominajmy też, że tradycyjne świąteczne rośliny: wdzięczne poinsecje i dostojne amarylisy mają  białe odmiany, które pięknie podkreślą i ocieplą niebiesko srebrną dekorację domu.

Dekoracje świąteczne: niebieska aranżacja stołu

Śnieżna biel świątecznego obrusa, granatowy odcień bieżnika, biel talerzy, błysk wypolerowanych srebrnych sztućców, blask świec w kryształowych świecznikach – oto prosty przepis na elegancki i inny niż wszystkie bożonarodzeniowy stół.

Zobacz propozycje na ładne, niebieskie dekoracje świąteczne w galerii!