Projektując wnętrza w stylu skandynawskim, dobrze jest znać kilka bazowych zasad, które mogą osiągnąć ładny i ciekawy efekt skandynawskiej aranżacji.

Projekty wnętrz: jasne i przestronne

Stylu skandynawskiego łatwo się nauczyć. Pozwala łączyć stare z nowym, a rustykalne z nowoczesnym, dając przytulny i barwny efekt. Urządzając wnętrza w tym stylu, pamiętajmy o kilka zasadach.

Projekt wnętrz: wnętrze na raty

Z łatwością wpiszesz się w północne klimaty, urządzając się... etapami. Styl skandynawski pozwala nie spieszyć się z kupowaniem kompletu nowych mebli i akcesoriów, bo bez trudu pogodzi dizajnerskie krzesła z kupionymi przed laty meblami z IKEA czy stołem po dziadkach.

Projekt wnętrz: jasne podstawy

Podstawa tego stylu są biele i szarości, a także drewno – naturalne lub malowane na biało. Takie tło nie tylko rozświetla i optycznie powiększa przestrzeń, ale też staje się uniwersalną bazą, do której łatwo dopasować pozostałe elementy wyposażenia.  

Projekt wnętrz: zmienne dodatki

Styl skandynawski jest wyjątkowo przyjazny dla miłośników wnętrzarskich gadżetów. Neutralne tło „przyjmuje” wszelkie barwy i wzory, które przy zachowaniu odrobiny dyscypliny kolorystycznej tworzy zgraną całość. Wybierając dodatki, należy jednak kierować się ich użytecznością: Skandynawowie stawiają na praktyczność i funkcjonalność.