Gościmy w mieszkaniu na osiedlu, które przed II wojną było niemieckimi koszarami. Deweloper zaadaptował budynki na mieszkania – i to jakie! Zachował wszystkie cudowne cechy dawnej architektury – niespotykane we współczesnych blokach. Pomieszczenia są wysokie na 3,2 m, mury – solidne, okna - duże, a klatki schodowe – przestronne. Układ wnętrz w mieszkaniu to już dzieło pani domu. Zaplanowała wszystko tak, żeby każdy domownik miał swój „kawałek podłogi”. Gospodyni zwierza się, że poprzednie mieszkanie urządzała w ścisłej konsultacji z mężem. Przyznaje, że efekt nie do końca ją zadowolił. Tym razem uznała, że to ona jest specjalistką od wnętrz (wszak to jej zawód) i słuchała tylko samej siebie. Pani domu od 10 lat zajmuje się projektowaniem wnętrz (Anaberta.pl). Za to remont mieszkania powierzyła w całości mężowi, który już był na miejscu. Mówi, że zrobiła projekt i ani razu nie pojechała zobaczyć postępu prac. Wszystko udało się doskonale bez niej. Urządzali się powoli i z namysłem, choć z racji swoich kontaktów zawodowych Aleksandra dobrze wiedziała, gdzie czego szukać. Prezentujemy salon z kuchnią i jadalnią urządzony w stylu glamour.

Salon z kuchnią: wnętrza glamour

W aranżacji salonu z kuchnią króluje spokojna klasyka. Pokój dzienny łączący salon, kuchnię i jadalnię konsoliduje rodzinę. Spędzając tu większość czasu przy swoich zajęciach, domownicy ciągle są razem. Prezentujemy elegancki salon z kuchnią w stylu glamour. W salonie kremowe zasłony przełamują chłodną tonację szarych ścian i białych podłóg z paneli. Dają przytulny klimat wnętrza, na którym zależało właścicielce. Duży zegar na ścianie przyjechał z Paryża. Szara sofa zwyciężyła w wieloetapowym castingu na najwygodniejszą kanapę dla dużej rodziny. Centrum telewizyjne w salonie zaaranżowane równolegle do strefy jadalnianej. Granicę stanowi rozłożysta kanapa. Naprzeciw niej ogromny, czterodrzwiowy, bufet znaleziony w sklepie internetowym Antik-centrum.pl. Przyjechał, zgodnie z zamówieniem, oczyszczony do surowego drewna. Pani domu pozostało tylko pomalować mebel ulubioną bejcą Aquaréthane Syntilor (kolor ostrężyna).

Elegancka kuchnia glamour

Elegancka kuchnia glamour otwarta na salon jest sercem domu. Zaprojektowana przez panią domu w najdrobniejszych szczegółach idealnie spełnia jej oczekiwania. Jest praktyczna i elegancka, a jej urodę po zmierzchu podkreśla światło reflektorków. Nad blatem prostokątne płytki ułożone w cegiełkę nawiązują do klimatu angielskich kuchni. Białe szafki kuchenne w tradycyjnym stylu, z filongowymi frontami pną się aż do sufitu. Tak wysoka zabudowa pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a gospodyni nie skarży się na brak miejsca. W całej kompozycji aranżacji mebli kuchennych uwagę przykuwa podświetlona witryna z wystawą szkła i porcelany.

Wnętrza glamour: klasyczne meble z duszą

Ulubione miejsce na zakupy pani domu to Antik-centrum koło Łodzi (dokładnie Świnice Warckie, Antik-centrum.pl). Kupuje tam meble dla swoich klientów, ale także dla siebie. Stół, bufet, konsola i nocne szafki pochodzą właśnie stamtąd. Aleksandra najbardziej lubi spokojną klasykę. Ponadczasowe formy, które może komponować z rzeczami orientalnymi, etno czy dizajnerskimi, podobają się także jej klientom. W mieszkaniu jest też mnóstwo mebli i bibelotów przywiezionych z Francji. To ulubiony kierunek podróży pani domu, jeździ tam do swojej siostry Anny, która – niegdyś w Paryżu – teraz w Lille zajmuje się projektowaniem biżuterii (Anaozi.com). Dla Aleksandry każde spotkanie jest jak podróż do krainy czarów, razem z siostrą odwiedzają tajne miejsca (czytaj: antykwariaty), pchle targi, graciarnie, sklepy vintage. Swoimi zakupami chętnie wspiera francuską organizację charytatywną Emmaus, która dzięki sprzedaży mebli i rzeczy używanych pomaga ludziom bezdomnym.