Jasne mieszkanie: luksus w promieniach wiosny GALERIA

2016-06-10 16:36

Jasne mieszkanie to marzenie wielu, które powraca jak bumerang wraz z pierwszymi promieniami wiosny. Zainspirujcie się przepięknym, luksusowym wnętrzem wprost z paryskiej kamienicy. Aranżacja ścian ciepłymi beżami i bielą, subtelna gra światłem i przestrzenią znakomicie wydobywa pełnię potencjału stylowego jasnego mieszkania w zabytkowej kamienicy.

Spis treści

  1. Jasne mieszkanie: różnicowanie ściennych tonacji
  2. Jasne mieszkanie: drzwi stale otwarte
  3. Jasne mieszkanie: stawiamy na detal
  4. Jasne mieszkanie: śmietanowa biel i maślany beż

Cudowne, światłocieniowe wrażenie przenikania się przestrzeni przez wpadające przez wysokie okna pryzmaty i wiązki światła warte jest wysokiej ceny mieszkania w zabytkowej, odnowionej kamienicy. Wysokie stropy i przeszklone drzwi w całym apartamencie potęgują wrażenie przestrzenności wnętrza. Człowiek w nim staje się niewielki, ogarnięty z każdej strony ogromem miejsca. Jak urządzić jasne mieszkanie, by wprowadzić doń choć odrobinę luksusu przestrzeni?

Jasne mieszkanie: różnicowanie ściennych tonacji

Kolor ścian ma przy aranżacji jasnego mieszkania nie bagatelne znaczenie. Chcąc podkreślić bądź optycznie wydłużyć wysokość stropu, warto zróżnicować kolory ścian subtelną grą beży i bieli. Nie wszyscy wiedzą, że samej bieli mamy kilka tonacji (biel alabastrowa, mleczna, śmietankowa, perłowa, porcelanowa, w odcieniu kości słoniowej itd). odcienie te umiejętnie zestawione z bogatą gamą złamanych i cielistych beży, kremów, chamois (koloru specjalnego, jasnożółtego papieru) i écru (koloru surowego płótna) nadać mogą wnętrzu niezwykłej optycznej jakości. Będąc szczęśliwymi posiadaczami jasnego mieszkania w kamienicy, do zabiegów różnicowania przestrzeni ścian kolorem wykorzystać możemy zastane nań sztukaterie. Malując je o kilka zaledwie tonów ciemniej niż ma docelowy kolor ścian, nadajemy wnętrzu bardziej plastyczny, trójwymiarowy look. Przesuwając jeszcze granicę malunku ścian znacznie poniżej styku ściany z sufitem, również optycznie manipulujemy przestrzenią.

Jasne mieszkanie: drzwi stale otwarte

Przeszklone, wręcz ażurowe drzwi pomiędzy pokojami (w układzie amfiladowym wręcz nieodzowne) choć powiększają przestrzeń, nie służą wrażeniu prywatności. Chcąc pogodzić obie funkcje, znakomitym rozwiązaniem będzie przeszklenie drzwi taflami luster. Przestrzeń nadal odbijać się będzie w lustrach i optycznie poszerzy wnętrze, zaś poczucie prywatności i wyodrębnienia zostanie osiągnięte. Motywy lustrzane sprawdzają sie również zastosowane w meblarstwie. Toaletka, komoda czy choćby nocny stolik obłożone szklaną okleiną przydadzą wnętrzu lekkości i odbiją każdy promyk słońca.

Jasne mieszkanie: stawiamy na detal

Jasne mieszkanie to mieszkanie uporządkowane i wyzbyte zbędnych, nieprzemyślanych bibelotów. Niezwykły przykład sypialni w przedstawianym wnętrzu to najlepszy przykład na atrakcyjny, romantyczny minimalizm. Głównym meblem w sypialni, co do czego w tym wnętrzu nie mamy wątpliwości, jest wygodne, tapicerowane, białe łóżko. Nad nim zawieszono przepiękny, duży obraz z motywem irysów, do którego kolorystycznie nawiązuje narzuta. Przy łózku stoi jedynie neutralna, aluminiowa lampka do czytania. Drugim akcentem sypialni jest telikatna, częściowo lustrzana konsolka, pełniąca funkcję toaletki. Ściany wnętrza zróżnicowano dwoma tonacjami lekkiego błękitu, co urozmaiciło kompozycję wnętrza. Całośc jest niezwykle spokojna, choć posiada atrakcyjne, wyważone dominanty kolorystyczne.

Jasne mieszkanie: śmietanowa biel i maślany beż

Jasne mieszkanie potraktowane wyłącznie "szpitalną" bielą może nasuwać nieprzyjemne konotacje. Niemniej ocieplenie chłodnej barwy jej wariantami na różnych płaszczyznach ścian, odmieni oblicze wnętrza na niezwykle przytulne i ciepłe. Dobrane do kuchni jasnobeżowe fronty szafek znakomicie zagrały ze ścianami w koloże jasnego écru i śmietankową bielą sufitu. Wzorowo białe krzesła i blat stołu wydają się tu być niezwykle oryginalnym, jasnym dodatkiem, a nie kolejnym meblem w bieli. Zwracajmy uwagę na szczegóły, detale, różnice tonacji. Drobiazgi mają niesamowitą moc podkreślania, jak i odejmowania walorów wnętrza.