Wianki to modna dekoracja wnętrz, wykorzystaj je jako bazę wiosennej i letniej inspiracji. Wianki dekorują drzwi, okna, stoły i ściany. Przywołują sielskość i łąkowa scenerię. Mile widziane w wiejskim stylu, prowansalski. Ale wianki to dekoracja nie tylko do domu pod miastem. Dekoracyjne wianki z prawdziwych kwiatów, w żywych kolorach i w klasycznych zieleni są miłą ozdobą dla drzwi i ścian każdego domu czy mieszkania.

Dekoracja wnętrz: inspiracje na wianki

Splecione z wikliny, brzozowych gałązek, słomy, patyczków. Mogą powstać niemal ze wszystkiego, co podpowie ci wyobraźnia. Nie warto ograniczać się do klasycznego sposobu ich wykorzystania, wieszając je na drzwiach. To wspaniała dekoracja wnętrz, wianki wieszamy w oknach, na balustradzie balkonu czy schodów, zewnętrznej ścianie domu. Większe wianki wieszaj pojedynczo, zwłaszcza na mniejszych powierzchniach, np. drzwiach. Kilka dużych może dobrze wyglądać np. na elewacji przy ścieżce do domu. Wianki o małej średnicy łącz w kompozycje, tym razem nie grozi ci efekt przeładowania. Kwiatowa dekoracja wnętrz może być wykonana w naturalnym kolorze wikliny czy sitowia, ale warto poeksperymentować z farbami.

Czym ozdobić wianki? Najbarwniejsze i najwyraźniejsze wianki to miks kwitów i kojących zapachów. Żywe kwiaty, suszone zioła, przeróżne kształty i kremowe wstążki wprowadzą szczyptę prowansalskiego klimat

Kwiatowa dekoracja wnętrz: wianek w kwiatach

Jeśli myślimy o malowaniu wianka, to tylko za pomocą farb w spreju, dzięki temu uzyskasz efekt przecierania. Zanurzając parę razy wianek w naczyniu z farba, nadasz mu równomierny koloryt. Aby przykleić ozdoby użyj kleju na gorąco (w pistolecie), będziesz mieć gwarancje, że dekoracja wnętrz nie odpadnie.

Wianki: efekty dekoracji wnętrz

Wieszając dekoarcje wnętrz - wianki jeden pod drugim czy obok siebie, musimy zadbać o spójność spójność kolorystyczną – utworzy nam harmonię wnętrza. Urok kompozycji tkwi w umiejętnym zestawieniu pastelowych odcieni.