Biały salon możmy urządzić zarówno nowocześnie, jak i stylowo. Tu nie ma ograniczeń. Po mocnych barwach lansowanych w ostatnich latach białe wnętrza wydają się prawdziwym ukojeniem. Biały kolor w aranżacji wnętrz, dzięki ponadczasowej elegancji doda szyku i połączy w spójną całość nawet najbardziej szalone zestawienia. Aranżacja salonu w kolorze białym salon kojarzy się z dobrym gustem i klasą - i słusznie, gdyż zawsze wygląda świeżo i szykownie. W atkim wnętrzu dobrze się wypoczywa. Ponadto biały pokój łatwo zmienić, dodając kolorowe dodatki.

Biały salon: idealne tło

Biały kolor ścian i podłóg to idealne tło do wszelkich dekoratorskich eksperymentów. Nic nie staje jednak na przeszkodzie, aby zaaranżować biały salon różnicując jedynie odcienie i faktury tej barwy. Taka aranżacja salonu zawsze będzie elegancka i modna. W białym pokoju idealnie komponują się naturalne materiały. Drewniana podłoga i meble (mogą być bielone), lniane tkaniny, wełniane narzuty i delikatne np. papierowe lampy sprawią, że aranżacja białego salonu zyska przytulną atmosferę. Jeśli lubicie nowoczesne wnętrza, biały salon może mieć podłogę z żywicy, lakierowane meble i proste dekoracje. Możesz urządzić salon całkowicie w bieli, różnicując jedynie jej odcienie oraz faktury. Łącz puszyste i jedwabiste, gładkie i szorstkie, sztywne z miękkimi. Wyobraź sobie w jednym wnętrzu matowe ściany, lśniące podłogi, poduszki z grubego sztruksu na skórzanej kanapie, owczą skórę na podłodze, lampę z japońskiej bibułki. Dużo się dzieje? O to właśnie chodzi – urozmaicenie ograniczone jednym kolorem.

Biały salon: szybka metamorfoza

Kiedy opatrzy się wam biały pokój za pomocą dodatków bez problemu wprowadzicie ożywczą nutę. Wystarczy kilka kolorowych poduszek, obrus, dywan, czy ceramika w mocnym odcieniu, a białe wnętrze zyska zupełnie inny charakter, który tanim kosztem i w każdej chwili możemy odmienić. Biały pokój będzie wyglądał zupełnie inaczej. Mocne kolory zyskują na bieli intensywność i głębię, jednocześnie wpływając na jej odcień, zaś jasne stają się bardziej świetliste. Możesz to sprawdzić, kładąc czerwone poduszki na białej kanapie. Zobaczysz, że biel lekko się zaróżowi. Ułatwieniem przy urządzaniu białego salonu jest to, że doskonale komponuje się ona z drewnem, szkłem, metalem i ceramiką; podkreśla naturalne walory tych materiałów.

Białe wnętrza sposób na mały pokój

Biały kolor to także idealny sposób na małe wnętrza. Odbija światło i sprawia, że biały salon wygląda na dużo większy. Aby wzmocnić efekt wybierz lekkie ażurowe meble, szklany stół i kanapę na nóżkach. Dzięki takiemu zestawieniu salon wyda się przestrzenny i pełen światła.