Jeśli chcecie mieć przytulne wnętrza zadbajcie o dekoracje okien. Nawet w nowoczesnym wnętrzu można zastosować ciekawe rozwiązania dotyczące wystroju okien. Jeśli dobrze dobierzemy wzory i kolor tkanin do dekoracji okien, nawet wiedeńskie rolety zdobne drapowaniami będą dobrze wyglądały. Roleta wiedeńska to bryt materiału, który przy podciąganiu do góry tworzy w dolnej części delikatne marszczenia. Pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Najlepiej wygląda jako dekoracja okna średniej szerokości.

Dekoracje okien: wybieramy tkaniny

Ładne zasłony, firany, rolety powieszone w minimalistycznym salonie wprowadzą do niego miękkość i lekką niefrasobliwość. Na zasłony nadaje się prawie każda tkanina, a ich uszycie jest stosunkowo łatwe. Możecie też kupić gotowe zasłony i firany, ich wybór jest bardzo duży. Zanim zabierzecie się za dekoracje okien, zastanówcie się jaki kolor zasłon, firan czy rolet będzie pasował do waszego pokoju. Przykładowo w sypialni do dekoracji okien sprawdzą się tkaniny w ciemnym kolorze lub podbite podszewką, bo skutecznie zacieniają wnętrze. Jeśli wybierzemy wzorzyste zasłony, pamiętajmy że takie dekoarcje okien znacząco wpływają na styl i proporcje pomieszczenia. Warto też dekoracje okien dopasować do koloru ścian, obicia kanapy, poduszek, czy obicia krzeseł.

Dekoracje okien zdjęcia

Jeśli szukacie pomysłu na dekoracje okien obejrzyjcie naszą galerię zdjęć. Wybraliśmy ładne dekoracje okien z prawdziwych mieszkań. Niezależnie od tego jaki lubicie styl, prezentowane na zdjeciach dekoracje okien są dobrze dopasowane do wystroju wnętrza, w którym się znajdują. A to bardzo ważna zasada w urządzaniu wnętrz, by wszystkie elementy ze sobą współgrały.