System odkurzania centralnego to doskonały sposób, aby ułatwić sobie sprzątanie. Często uważamy, że jest on przeznaczony tylko dla dużych powierzchni. Nic bardziej mylnego! Odkurzacz centralny doskonale sprawdza się w dużych domach, ale z powodzeniem możemy wykorzystać go również w mieszkaniu o małej powierzchni, szczególnie jeśli przebywają tam dzieci lub zwierzęta. Decydując się na zakup odkurzacza centralnego dopasowujemy go do danej powierzchni, dzięki temu będziemy mogli optymalnie go wykorzystać. System centralnego odkurzania sprawdzi się zarówno w domu o powierzchni 200 m2, jak i tym który ma 1000 m2 lub więcej. System ten coraz częściej montowany jest również w hotelach, gdzie ułatwia codzienne sprzątanie.

System odkurzania centralnego: koszty instalacji odkurzacza centralnego?

Cena systemu centralnego odkurzania w dużej mierze zależy od powierzchni domu, w którym będzie on montowany. Jednak nie jest to drogi system. Ceny samej jednostki centralnej wahają się od ponad 1000,00 zł do kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od możliwości i funkcjonalności jednostki centralnej. System rur do domu 200-250 m2 to koszty rzędu 1000,00-1500,00 zł. Jest to cena już z montażem. Oczywiście system centralnego odkurzania warto zamontować na etapie stanu surowego lub ewentualnie podczas większego remontu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu odkurzania centralnego?

Decydując się na zakup odkurzacza centralnego ważne, aby zwrócić się o poradę do profesjonalnej firmy. Fachowcy doradzą nam jak dobrać jednostkę centralną. Zawsze lepiej jest wybrać jednostkę większą tak, aby miała zapas mocy. Warto zwrócić również uwagę na rodzaj filtrów zamontowanych w odkurzaczu.

Więcej informacji na temat systemu centralnego odkurzania znajdziecie w materiale wideo: