Aranżacja wnętrz bliska sercu. Wnętrza w stylu prowansalskim

 Aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz

Fot. Sylwester Rejmer

Aranżacja wnętrz utrzymana jest w romantycznym, prowansalskim klimacie. Proste meble, dużo bieli i stylowych dekoracji decyduje o wystroju wnętrza domu. W urządzaniu wnętrz, jak na poligonie doświadczalnym, właścicielka testuje przeróżne dekoracje i bibeloty, które potem wystawia w swojej galerii Prowansalskie Klimaty. Dzięki temu te dwa światy się przenikają.

Katarzyna Kantor-Michałów ukończyła hotelarstwo i ekonomię, ale od wielu lat zajmuje się rękodziełem artystycznym: zaczęła od decoupage’u, potem przyszedł czas na metodę shabby chic w dekoracji wnętrz. Cztery lata temu zajęła się florystyką - tworzy niepowtarzalne kompozycje z darów natury. Jakby tego było mało, w sercu Świnoujścia prowadzi galerię Prowansalskie Klimaty.

Aranżacja wnętrz: wnętrza domu w stylu prowansalskim

Obmyślając wystrój wnętrz początkowo rozważała styl skandynawski. Podobała się je aranżacja wnętrz, w której dominują proste meble, dużo bieli i przestrzeń. Śmieje się, że czas trochę zweryfikował jej plany dotyczące urządzenia wnętrza domu, bowiem przez lata uzbierało się za dużo mebli i bibelotów, nijak kojarzących się z oszczędną skandynawską stylistyką. Dlatego w aranżacji wnętrz postawiła na równie bliski jej sercu styl prowansalski - czyli wystrój wnętrz inspirowany francuską wsią. Zbierane przez lata meble i dodatki sprawiły, że wprowadzili się do domu już praktycznie urządzonego. Sercem wnętrza domu jest przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią. Kropką nad „i” było zawieszenie nad drzwiami wejściowymi tabliczki ,,Willa pod Wiązem”. Nazwę wymyślił tata Katarzyny na cześć dwustuletniego drzewa rosnącego przy furtce.

 Aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz

Fot. Sylwester Rejmer

 

Pięknie urządzony dom Katarzyny, która prowadzi galerię Prowansalskie Klimaty, a rodzinną siedzibę urządziła w stylu francuskiej wsi - prezentujemy w lutowym numerze agazynu "Moje Mieszkanie" ("Cierpliwie zmierzam do celu" str. 24-35).

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY

Moje Mieszkanie: strona magazynu wnętrzarskiego. W dziale kocham mój dom prezentujemy piękne wnętrza domów i pomysły na aranżacje wnętrz. Galerie zdjęć: wnętrza domów urządzone w stylu romantycznym, angielskim, prowansalskim, tradycyjnym, a także nowoczesne wnętrza domów. Zobacz jak urządzić i wykończyć wnętrza domu, by stały się twoją wizytówka. Ładne wnętrza domów: aranżacje.