ARANŻACJA WNĘTRZ: Jak urządzić NIEUSTAWNE MIESZKANIE - FOTO

2013-06-17 19:46

Nieustawne wnętrza uratowała architekta. Wykonała nowe projekty małego wnętrza i urządziła mieszkanie w minimalistycznym stylu. Właściele znaleźli ją w "Dobrym Wnętrzu". Aranżacja wnętrza była dużym wyzwaniem, ale się udało. Tym samym udowadniamy, że każde wnętrze może być wygodne i ładne. Zobaczcie jak urządzić mieszkanie nieustawne, ciemne, typ tramwaj.

Spis treści

  1. Jak urządzić mieszkanie nieustawne
  2. Projekty wnętrz: zmiana układu pomieszczeń
  3. Aranżącja wnętrza: doświetlenie pokoi
  4. Projekty wnętrz: mała nieustawna łazienka

Mieszkanie miało świetną lokalizację i kapitalny klimat. Jedynym poważnym minusem przeprowadzki w  to miejsce była trudna aranżacja wnętrza. Analizując jak urządzić mieszkanie, właściciele stwierdzili, że potrzebują dobrego projektu wnętrz.

Jak urządzić mieszkanie nieustawne

Ich mieszkanie było jednym z ostatnich na sprzedaż i właściciele przyznają, że kiedy do niego weszli, zgodnie pomyśleli: tramwaj. Wnętrza nieustawne, niedoświetlone, w dodatku bez kątów prostych. Plan mieszkania nie był oparty na regularnym prostokącie, ale na wysokim trapezie, gdzie krótsze ściany były równoległe, a dłuższe rozchodziły się od okna sypialni w kierunku części salonowo-jadalnej. Trzeba było ten kształt jakoś "oszukać" i stworzyć dobry projekt wnętrz. Optycznie i technicznie, bo trudno ustawić meble czy lodówkę w kącie, który nie ma 90 stopni. Aranżacja wnętrz tego mieszkania okazała się prawdziwym wyzwaniem.

Projekty wnętrz: zmiana układu pomieszczeń

Zmiany zatrudniona architekt wnętrz zaczęła od wyznaczenia głównej osi. Paradoksalnie przebiegała ona wzdłuż pomieszczeń i dzieliła mieszkanie na jeszcze węższe części. Porządek w projekcie wnętrz wyznaczyły dwie równoległe ściany w przedpokoju oraz wolno stojąca ścianka, stanowiąca barierę między kuchnią a strefą wypoczynkową.

Aranżącja wnętrza: doświetlenie pokoi

Następnym punktem programu ratowania wnętrza było jego doświetlenie. Projektantka otworzyła przestrzeń na linii od okna do przedpokoju, żeby jak najdalej docierało światło dzienne. Ścianka między kuchnią a salonem nie dochodzi do sufitu i stanęłą prostopadle do kierunku padania promieni, więc ich nie zasłania. Jasne ściany i parkiet rozjaśniały i opytycznie powiększały aranżacje wnętrz. Prawdziwym luksusem stała się dla właścicielki garderoba, którą udało się zorganizować w sypialni. Przy okazji przydała się również do zamaskowania nierównych ścian. Dzięki temu zabiegowi sypialnia stała się prawie równoboczna.

Projekty wnętrz: mała nieustawna łazienka

Łazienka to kolejne trudne miejsce w urządzaniu tego mieszkania: długie, wąskie, nieustawne. Narożniki na wprost wejścia nie miały 90 stopni. Nie można w nich było ustawić prysznica, więc architekt wnętrz umieściła go przy jednej ścianie. Kabina zbudowana z dwóch szklanych ścianek zamkniętych dwuskrzydłowymi drzwiami idealnie zmieściłą się w przejściu. Po tych wszystki zabiegach powstało proste, jasne mieszkanie, zachowujące absolutną dyscyplinę pod względem kolorów i form w aranżacji wnętrz.