Jeśli lubimy styl retro, a szczególnie lata 30. dwudziestego wieku i czarno-białą stylistykę możemy pokusić się o urządzenie łazienki w stylu nowojorskiego art deco. Łazienka czarno- biała w tym stylu będzie cechowała się geometrycznymi formami umywalki i muszli wc, czarnym wykończeniem detali, stylizowaną armaturą i oczywiście posadzką w czarno-białą szachownicę.

Jeśli w łazience jest wystarczająco dużo miejsca warto wtedy wstawić wolno stojącą wannę na nóżkach. Jeśli nie, obudujmy wannę białymi płytkami retro, takimi jak na ścianach. Jako uzupełnienie stylizacji łazienki w stylu nowojorskiego art deco możemy dodać, pomiędzy płytkami na ścianach, pasek z dekoracyjnych czarnych wałeczków. Przyda też się lustro oświetlone charakterystycznymi lampkami.

Jeśli chcemy by czarno-biała łazienka miała odrobinę bardziej współczesny charakter możemy dodać kroplę trzeciego koloru wstawiając na przykład kobaltowe krzesło czy drewnianą półkę na łazienkowe drobiazgi. Najważniejsze jednak jest zachowanie geometrycznych kształtów ceramiki i czarno – białej kolorystyki. Łazienka w nowojorskim stylu lat 30 - tych będzie na pewno niecodziennym dopełniem mieszkania urzadzonego w stylu retro.