Biała kuchnia to nie tylko miejsce gotowania i przechowywania sprzętów. W aranżacji kuchni musiały znaleźć się także obrazki wykonane przez przyjaciółkę właścicielki, gliniane dzbankiprzywiezione z Rumunii oraz zamocowane do lampy ptaszki. Białe meble i szare ściany tworzą dla nich właściwą, zrównoważoną oprawę.

Ciekawa aranżacja kuchni z jadalnią

W pierwotnym układzie wnętrza projekt mieszkania zakładał osobną kuchnię. Zburzono jednak ścianę dzielącą salon i kuchnię, a dzięki temu udało się uzyskać więcej przestrzeni w aranżacji kuchni. Kuchnia otworzyła się na pokój – i w ten sposób znalazło się miejsce nie tylko na kącik jadalniany z okrągłym stołem, ale też na dodatkowe szafy w przedpokoju i wysoką zabudowę na bocznej ścianie w białej kuchni.

Aranżacja kuchni: biel i szarości

Biała kuchnia jest funkcjonalna i ciekawa. Połączenie bieli, szarości i czerni sprawiło, że aranżacja kuchni wydaje się wręcz czysta i laboratoryjna. Przytulność uratowały kobiece dodatki i dekoracje w pastelowych kolorach. Kolorowe akcenty wprowadziły trochę łagodności do surowego wnętrza. Dzięki białej zabudowie małą kuchnia wydaje się większa, a połączenie z szarym kolorem ścian płynnie przechodzi do otwartego salonu, przez co mieszkanie stało się spójne stylistycznie.