Aranżacja kuchni w bieli lub w czerni jest chyba teraz najczęściej wybierana. Podejmując decyzję, nie zdawaj się jednak wyłącznie na swoją intuicję. Bo efekt w dużym stopniu zależy od tego, jak dużą masz kuchnię, czy jest jasna, czy ciemna, jakie jest w niej oświetlenie – ciepłe, czy chłodne

Aranżacja kuchni w bieli: kiedy warto taką wybrać

Aranżacja kuchni w bieli jest właściwie uniwersalnym rozwiązaniem. Jeśli więc nie chcesz popełnić błędu, śmiało wybierz taką aranżację kuchni. Biała zabudowa będzie efektowna w dużej przestrzeni – doda jej lekkości. W małej nie tylko się sprawdzi, biel to również sprawdzony sposób na wizualne powiekszenie wnętrza. Zastanawiasz się, czy aranżacja nie będzie chłodna? Wystarczy ocieplić aranżację kuchni podłogą z desek lub paneli drewnianych. W aranżacji kuchni, którą prezentujemy na zdjęciach idealnie się to sprawdziło. Kilka barwnych dodatków, tapeta albo kolorowe płytki nad blatem i o chłodzie nie będzie mowy. Gdy okna kuchni wychodzą na stronę północną lub wschodnią, brak słonecznego światła sprawi, że biel zabudowy będzie wydawała się chłodna. Wtedy w aranżacji kuchni warto pomyśleć o ciepłych odcieniach bieli. Podobnie temperaturę bieli zmienisz światłem sztucznym.

Jeśli podoba ci się aranżacja kuchni w czerni: co wziąć pod uwagę

Aranżacja kuchni w czerni sprawdzi się raczej w dużej przestrzeni lub w kuchni otwartej na salon. Czerń często bowiem zacieśnia wnętrza. Gdy kolor ten zdominuje aranżację kuchni,  potrafi przygnębić. Są jednak sposoby na to, żeby temu zapobiec. Zobacz zdjęcia naszej aranżacji kuchni. Czarną zabudowę skontrastowano z szarą ścianą i jasną szarą podłogą. Dzięki temu kuchnia nie sprawia wrażenia ponurej. Blat jest również szary, a nad nim przyklejono zdjęcie w megarozmiarze z widokiem miasta. Znaczenie mają też detale, np. mleczneszkło w witrynach obok okapu, a nawet stalowe uchwyty. To wszystko sprawia, że aranżacja kuchni wygląda lekko i ciekawie. Mocnym punktem tej aranżacji kuchni jest również oświetlenie. Szereg halogenów zamontowanych w suficie doskonale ją rozjaśnia.