urządzamy.pl

Jesienna dekoracja na drzwi: ZRÓB TO SAM!

Polska złota jesień to prawdziwa skarbnica inspiracji na domowe dekoracje. Warto więc wybrać się na spacer do lasu po jesienne materiały. Jeśli lubicie naturalne dekoracje, koniecznie zobaczcie w cyklu ZRÓB TO SAM jak krok po kroku wykonać dekorację jesienną na drzwi wejściowe.

Jesienna dekoracja na drzwi z plastrów drewna
Jesienne dekoracje na drzwi WIENIEC z drewna
Jesienne dekoracje na drzwi WIENIEC z drewna
Jesienne dekoracje na drzwi WIENIEC z drewna
Jesienne dekoracje na drzwi WIENIEC z drewna

Lubisz jesień i chcesz wprowadzić jej akcenty do wnętrza swojego domu? Zacznij od dekoracji drzwi wejściowych! W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak w kilku krokach wykonać jesienną dekorację na drzwi!

Jesienna dekoracja na drzwi: materiały

Materiały potrzebne do wykonania jesiennej dekoracji na drzwi:

- plastry dębu,
- plastry brzozy,
- szlifierka,
- wkrętarka,
- wkręty,
- sznurek jutowy,
- wstążka jutowa,
- klej i pistolet na klej,
- nożyczki,
- dodatki jakimi chcecie ozdobić stroik (szyszki, gałązki głogu, żołędzie itp).

Zobacz też: wiszący stolik z plastra drewna KROK PO KROKU:

Jesienna dekoracja na drzwi: KROK PO KROKU

KROK 1: Pierwszą czynnością prowadzącą do wykonania dekoracji na drzwi jest szlifowanie plastrów drewna. Zajmuje najwięcej czasu, ale efekty będą naprawdę piękne. Do tej czynności najlepiej uzbroić się w papier ścierny o gramaturze 40, 80 i 120. Najpierw zeszlifuj drewno najgrubszym papierem, aby pozbyć się najbrzydszej warstwy drewna. Kolejno, papierem ściernym 80 i 120, wygładź drewno do uzyskania pożądanego efektu.

KROK 2: Wyszlifowane plastry drewna ułóż w koło. Na spodzie warstwę plastrów dębowych, na wierzchu warstwę plastrów brzozowych. Pamiętaj, by plaster brzozy ułożony był środkiem na styku dwóch plastrów dębu. Dzięki takiemu ułożeniu konstrukcja stroika będzie trwała.

KROK 3: Pamiętając, że sezonowane i suche drewno dębu jest bardzo twarde, należy nawiercić w nim otwory na wylot (na późniejsze wkręty), oraz jeden otwór na sznurek służący do przywieszenia stroika na drzwiach.

KROK 4: Po nawierceniu otworów całość należy odwrócić, tak by spodnia część stroika była teraz na wierzchu. Dobierając wkręty pamiętaj, by nie były dłuższe od szerokości dwóch plastrów.

KROK 5: Ostatnim krokiem jest dekoracja stroika. Kokarda ze wstążki jutowej bardzo ładnie komponuje się z gałązkami głogu. Resztę dekoracji należy przykleić klejem na gorąco, dodać kilka szyszek i żołędzi. Efekt jest rewelacyjny! Teraz wystarczy tylko zaprosić gości na popołudniowego grzańca i sezon jesienny otwarty z fasonem!

Zobacz WIDEO: Lampion z drewna i słoika KROK PO KROKU

Więcej inspiracji:

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia