Farba tablicowa nie tylko na ścianie. Pomysłowe dekoracje

Farba tablicowa w aranżacji wnętrz pojawiła się wraz z modą na style vintage i skandynawski. Dzięki niej, jedna ze ścian w domu, szybko może stać się tablicą, którą pamiętamy ze szkoły. Zobaczcie jakie dekoracje mogą powstać dzięki farbie tablicowej!

Różne zastosowanie farby tablicowej
Różne zastosowanie farby tablicowej
Czarna lodówka
Dekoracja ścian farbą tablicową
Różne zastosowanie farby tablicowej

Najczęściej farbą tablicową lub tablicowo-magnetyczną malujemy fragment lub jedną całą ścianę. Taka dekoracja pojawia się często w aranżacjach wnętrz w stylu vintage, nowoczesnym lub skandynawskim. Farba tablicowa to powłoka o najwyższej odporności na zmywanie i szorowanie, a więc może być wykorzystana w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia, na przykład w kuchni, czy pokoju dziecka. Nadaje się też do malowania zabudów lub półek z płyt gipsowo-kartonowych. Na czarno malujemy tylko jedną ścianę we wnętrzu, tę najbardziej widoczną. Możemy na niej pisać i rysować co tylko przyjdzie nam do głowy – ciekawe cytaty, pozdrowienia dla domowników, listę zakupów, menu... Farba tablicowa jest odporna na ścieranie, dlatego można nią także wykończyć blat stołu, a nawet fragment posadzki. Nawet intensywnie eksploatowana ściana pomalowana farbą tablicową nie traci koloru i się nie wybłyszcza. Kreda ma bardzo dobrą przyczepność do pomalowanego nią podłoża, a jednocześnie, tak jak z prawdziwej tablicy, łatwo ją usunąć – wystarczy przetrzeć zwilżoną ścierką lub gąbką.

Najbardziej stylowo wygląda ściana pomalowana czarną farbą tablicową, ale w niektórych wnętrzach warto wypróbować też inne kolory - w sprzedaży dostępne są farby tablicowe zielone, niebieskie, czy żółte. Także kreda nie zawsze musi być biała. I właśnie to jest wyjątkową cechą ściany pomalowanej farbą tablicową. A żeby twórczość przetrwała warto zrobić zdjęcie zapiskom, najlepiej aparatem typu Polaroid. Na tablicy magnetyczno-tablicowej obok rysunków może z czasem pojawić się kolekcja przedstawiająca „sceny z życia ściany”…

Co jeszcze możemy pomalować farbą tablicową?

Używając farby tablicowej możemy wykonać dużo oryginalnych dekoracji do domu, określanych teraz tak modnym mianem „spersonalizowanych”. Można nią malować  nie tylko tynkowane powierzchnie, ale także drewno, sklejkę, metal i karton.
•  Deska pomalowana farbą tablicową, oprawiona w czarną ramę, będzie zmieniającą się dekoracją dowolnego wnętrza: salonu, sypialni, przedpokoju, czy kuchni. Na takiej tabliczce możemy zapisywać cytaty, zasłyszane powiedzenia wywołujące uśmiech, czy wiadomości dla domowników.
•  Kawałek drewna pomalowany farbą tablicową, oprawiony w ozdobną ramę z przymocowanymi haczykami, to pomysł na jedynym w swoim rodzaju wieszak. W zależności od rodzaju haczyków – mogą być nimi śrubki, łyżki, widelczyki – wszystko co będzie choć trochę odchylone od deski – może wykonać wieszak na biżuterię, ściereczki, fartuchy kuchenne, czy klucze. Tabliczka pomalowana farbą tablicową umożliwi podpisanie poszczególnych wieszaków.
•    Farbą tablicową możemy pomalować stare bombki i podpisać je imionami domowników, gości, czy ulubionych bohaterów bajek itp.
•    Plan lekcji i zajęć dodatkowych zrobiony własnoręcznie w dowolnym kształcie – chmurki, drzewa, psa, słonia…, umieszczony na ścianie obok biurka  w pokoju dziecka, nie będzie kolejnym nudnym planem lekcji kupionym w sklepie papierniczym. Jego największa zaletą jest to, że łatwo nanosić wszelkie zmiany.
•    Nieatrakcyjna, stara lodówka pomalowana farbą tablicowa umożliwi zapisywanie na niej listy zakupów. Większość frontów lodówek wykonana jest z metalu, przyciąga więc też magnesy…
•    Małe tabliczki pomalowane farbą tablicową przymocowane do patyczków po lodach będą ozdobą doniczek z ziołami na parapecie kuchennym.
•    Farbą tablicową można także pomalować fronty szaf lub szafek kuchennych – możemy wtedy na nich zapisywać pomysły na stylizacje lub potrawy do ugotowania.

Ocena: 0
Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY