Stoły na Wielkanoc

2010-03-23 1:00 M. Majewska
Stoły na Wielkanoc
Autor: Marcin Czechowicz

Jak nakryć do stołu, by było odświętnie i elegancko? Nasze aranżacje wielkanocnych stołów są swojskie i przytulne. Łatwo je skopiujesz w swoim mieszkaniu. Nakrycia ładnie prezentują się zarówno na lnianym obrusie, jak i żółtych podkładkach. Dzięki prostocie form i szlachetności materiałów w wystroju wielkanocnych stołów panuje harmonia.

Szorstkiej urody drewnianego stołu nie zakryliśmy obrusem. Położono tylko neutralne lniane serwetki i białe talerze. Cała aranżacja stołu wielkanocnego utrzymana jest w stylu eko - nawet jaja do dekoracji są naturalne, a nie malowane. Jednak żeby nie było monotonnie, dość jednobarwną kompozycję ożywiają plamy różnych odcieni niebieskiego (talerze i zabawne pojemniczki-koguciki ze szkła). Na stole jako wielkanocny symbol pojawił się też zając. Ale nie taki z cukru czy ciasta, lecz z drewna i naturalnych rozmiarów.

Stoły na Wielkanoc
Autor: Marcin Czechowicz

Po zimie z radością witamy kolory wiosny w mieszkaniu. Ten nastrój oddano w dekoracji wielkanocnego stołu. Ograniczyliśmy się przy tym do dwóch barw, by wprowadzić ład. Wybraliśmy też proste meble i naczynia oraz kieliszki z gładkiego szkła. Podkładki pod talerze z modnego teraz filcu są bardzo dekoracyjne. I w dodatku w intensywnie żółtym kolorze. Ten kolor wnosi radość i ciepło, jest najczęściej kojarzony z tymi świętami. Nie mogło go więc zabraknąć na stole.