Nowoczesne mieszkanie w stylu minimalistycznym

2021-02-04 16:08
Kuchnia, jadalnia, salon
Autor: Mariusz Bykowski WE WSPÓLNEJ PRZESTRZENI – Kuchnię zaprojektowałam tak, by idealnie współgrała z salonem. Subtelna kolorystyka i rytmiczny podział frontów nadają jej lekkość, dzięki czemu nie przytłacza części wypoczynkowej. Pani domu dużo gotuje i przyjmuje gości, kuchnia jest więc w pełni funkcjonalna, ergonomiczna – wyjaśnia projektantka.

Początkowo właściciele zamierzali kupić mieszkanie na wynajem. Ale gdy okazało się, że zostaną rodzicami, szybko zmienili plany i zaczęli rozglądać się za większym M dla siebie. – W tym, które do tej pory zajmowaliśmy, nie zmieścilibyśmy się w trójkę – opowiadają. Ich nowe lokum jest nowoczesne, w stylu minimalistycznym, lecz ma w sobie ciepło.

Nagle wszystko przyspieszyło. Czas na zakup mieszkania, projekt i remont został teraz określony przez konkretny termin – narodzin nowego członka rodziny. Właściciele zdecydowali się na 3-pokojowe lokum od dewelopera na nowo wybudowanym osiedlu. Oboje dużo pracują, chcieli więc, by ich cztery kąty były komfortowo i funkcjonalnie zorganizowane. Łatwe do utrzymania w czystości, bez zbędnych rzeczy na widoku, sprzyjające odpoczynkowi i życiu rodzinnemu.

Plan mieszkania
Autor: Norbert Suchorzewski

– Rozpuściliśmy wśród znajomych wici, że pilnie potrzebujemy pomocy przy projekcie i urządzeniu wnętrz – wspominają gospodarze. Tym sposobem trafili do Eweliny Korol, która pracuje w Katedrze Budownictwa i Inżynierii Materiałowej na Politechnice Gdańskiej, i jednocześnie zajmuje się projektowaniem, jest właścicielką Pracowni Wnętrz Trzy Kolory. Ewelina, podobnie jak gospodarze, przywiązuje dużą wagę do dobrego wykończenia. Dba o każdy szczegół aranżacji i nie idzie na kompromis, jeśli miałby on osłabić efekt. W poszukiwaniu odpowiednich detali potrafi przeczesać niezliczoną liczbę sklepów w mieście i internecie. Nie da za wygraną, aż osiągnie cel.

Triki kolorystyczne
Łazienka

Autor: Mariusz Bykowski

LEKKIE ZAWIESZENIE W łazience kolor niebieski, w którym jest szafka pod umywalkę, przyciąga spojrzenie intensywnością, gra rolę mocnego akcentu. Szafka zawieszona na wprost wejścia wygląda tak, jakby lewitowała. Wrażenie podbija lustrzana tafla od podłogi do sufitu. Tworzy przestrzenne magiczne tło. Na lustrze zamontowano baterię z długą wylewką, by uchronić taflę przez zachlapaniem. GDZIE KUPIĆ: płytki gresowe Ego – LaFaenza; umywalka PuraVida, WC Happy – Duravit; dozownik mydła, ręcznik – H&M Home; szklany wazon – Flowers & Home

Za ich pomocą powiększysz łazienkę wizualnie, skorygujesz jej kształt.

Barwy ścian. Wnętrze wyda się większe niż w rzeczywistości, jeśli pomalujesz je na biało lub odcień jasnej szarości. Ale możesz też sięgnąć po ciemną, zgaszoną i chłodną paletę barw. Na przykład ściana w modnych głębokich błękitach lub zieleniach odsunie się optycznie od widza, tym samym pogłębi łazienkę. Wystarczy pomalować tylko jedną ścianę, by nie przytłoczyć pomieszczenia.

Zmiana proporcji. Farba lub płytki w ciepłym odcieniu, sprawią, że pokryta nimi powierzchnia przybliży się do osoby na nią patrzącej. Wykorzystaj to, gdy chcesz np. obniżyć optycznie sufit albo „skrócić” długość łazienki, przypominającej proporcjami tramwaj.

Tak było m.in. z zasłonami do salonu. Co do koloru niebieskiego, który wymarzyli sobie gospodarze (uznali go za naturalny, bo osiedle jest w Trójmieście blisko morza), potraktowała go jak wątek przewijający się przez całe mieszkanie. Akcenty błękitu raz są zgaszone, pastelowe, innym razem głębokie lub intensywne. Dla równowagi projektantka wprowadziła również rytm czarnych elementów. Ten kolorystyczny duet wraz z szarościami, bielą i ciepłem drewna tworzy szlachetne, wysmakowane zestawienie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021