Na złość bratu postawił najwęższy dom w mieście Zasłonił mu widoki i światło

2023-03-22 15:39

Boston Globe obwołał “Chudy domek” (ang. Skinny house) najwęższym domem w mieście. Ta niezwykła nieruchomość właśnie został wystawiony na sprzedaż za 1,25 miliona dolarów, czyli ponad 5 milionów złotych. Tym, co jednak najciekawsze, jest jej historia. Podobno została zbudowana na przekór!

Najwęższy dom w Bostonie
Autor: facebook.com/zillowgonewild

Chudy domek znajduje się przy Hull Street w Bostonie. Został zbudowany najprawdopodobniej po 1874 r. Jak mówi miejska legenda, działka, na której stoi nieruchomość, poróżniła dwóch braci.

Kiedy zmarł ich ojciec, zostawił im w spadku ziemię. Podczas gdy jeden z mężczyzn walczył na wojnie secesyjnej, drugi wybudował się na niej, pozostawiając niezabudowany tylko jej niewielki skrawek. Kiedy żołnierz wrócił z frontu, wpadł we wściekłość, bo zdawało się, że dla niego zabrakło już ojcowizny.

Najwęższy dom w Bostonie
Autor: facebook.com/zillowgonewild

Postanowił jednak zrobić na złość bratu i mimo wszystko wybudował się na niezwykle wąskiej działce, całkowicie nie tylko rujnując mu widok, ale i odcinając go od światła słonecznego. Inna wersja tej legendy z kolei mówi nie o braciach, a o skonfliktowanych sąsiadach.

Najwęższy dom w Bostonie
Autor: facebook.com/zillowgonewild

Chociaż dom jest bardzo wąski, w najwęższym miejscu ma bowiem około 2,8 m szerokości, to jego powierzchnia wynosi około 92 m kw. Nieruchomość składa się z czterech pięter. Na pierwszym udało się urządzić pełnowymiarową kuchnię oraz jadalnię. Z tych pomieszczeń wychodzi się na balkon, z którego rozpościerają się widoki na prywatny ogród.

Najwęższy dom w Bostonie
Autor: facebook.com/zillowgonewild

Na drugim piętrze mieści się jedyna łazienka oraz pralnia, ale też część wypoczynkowa, która z kolei wychodzi na ulicę i znajdujący się naprzeciwko park. Z kolei na trzecim piętrze znajduje się sypialnia dla gości oraz kolejna część wypoczynkowa. Natomiast ostatnie, czwarte piętro budynku to główny apartament, z którego schody prowadzą na dach. Stamtąd można podziwiać całe miasto!

Przeczytaj również:

Źródło:

  • Insider.com
  • Zillow.com
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE