Fan Playboya i Disneya urządził dom tylko antykami. W kuchni stanęły kościelne ławki

2023-03-16 14:07

Ten dom o charakterystycznej fasadzie z czerwonej cegły przeniesie cię do ery Wielkiego Gatsby’ego! W środku nie ma ani jednego nowego przedmiotu ze sklepu. Jego właściciel zakochany w antykach i rzeczach z drugiej ręki odnawiał je i dawał nowe życie.

Dom z antykami
Autor: facebook.com/realtor.com

Obecnie dom znajdujący się w położonej w połowie drogi między San Francisco a Los Angeles Visalii wystawiono na sprzedaż za 639 tys. dolarów, czyli około 2,8 mln zł. Został zbudowany w 1931 r., a jego powierzchnia wynosi około 1036 m kw.

Dom z antykami
Autor: facebook.com/realtor.com

W latach 60. ubiegłego wieku ten budynek został kupiony przez Dona Douglasa, lokalnego biznesmena, który wprowadził do jego wnętrz architekturę z całego świata.

– Początkowo był to dom w stylu Tudorów. Kiedy kupił go Don Douglas, zdecydował, że chce mieć wiktoriańską rezydencję. Budowa trwała tam nieprzerwanie przez 30 lat, a powierzchnia budynku z 427 m kw. urosła do 1000! Douglas mieszkał tu do 2013 r., czyli do końca życia – powiedział Ruben Olguin, jeden z obecnych właścicieli domu i agent nieruchomości. 

Przebudowując swój dom, Douglas zdecydował, że każdy pokój będzie mieć swój motyw przewodni - jeden przedmiot, np. spiralne schody, które kupił na aukcji w Londynie, czy… strażacka rura, będzie odgrywał w nim główną role.

Dom z antykami
Autor: facebook.com/realtor.com

Od śmierci Douglasa nieruchomość wiele razy zmieniała właścicieli. Pierwsza rodzina, która ją kupiła, chciała przekształcić ją w dom weselny. To nie było jednak możliwe. Miasto nie wydałoby na to zgody, ponieważ znajdowała się w pobliżu innych budynków mieszkalnych.

Dom z antykami
Autor: facebook.com/realtor.com

Kiedy w 2008 r. nastąpił krach finansowy, rodzina straciła dom w wyniku przejęcia. Następnymi właścicielami byli ludzie, którzy po prostu trzymali tam swoją kolekcję antyków. Nigdy w nim nie zamieszkali, a organizowali tam jedynie przyjęcia. 

W 2021 r. sprzedali go Olguinowi, który kupił go wraz z innym inwestorem za 525 tys. dolarów. Teraz po remoncie dom ponownie wrócił na rynek nieruchomości.

– Dostosowaliśmy go do dzisiejszych standardów. Wymieniliśmy instalacje elektryczne, hydrauliczne, położyliśmy nowe podłogi – powiedział Olguin w rozmowie z Insiderem.

Dom z antykami
Autor: facebook.com/realtor.com

Fan Disneya i Playboya

Jak urządzony jest dom Douglasa? Sam Olguin jego styl określa jako “eklektyczny wiktoriański”, chociaż tak naprawdę jest niezwykłą mieszanką wielu różnych stylów. Douglas budował ten dom dla siebie, więc nie brakuje tam elementów gotyku, stylu francuskiej Normandii czy nawet amerykańskiego. 

Dom z antykami
Autor: facebook.com/realtor.com

O tym, jakim wielkim był ekscentrykiem, może świadczyć fakt, że był fanem zarówno animacji Walta Disneya, jak i Playboya. W związku z tym w jego domu nie mogło zabraknąć akcentów nimi inspirowanych. 

Olguin uważa, że duża kopuła, która znajduje się z przodu budynku, to nawiązania do “Main Street”, głównej ulicy z tematycznych parkach Disneya. Z kolei jeden z salonów nawiązuje do rezydencji Playboya.

Dom z antykami
Autor: facebook.com/realtor.com

Wszystkie przedmioty w tym domu to antyki. W kuchni stoją odnowione kościelne ławki oraz kuchenka z l. 80. XX w.

Najpopularniejszy dom w mieście

Olguin osobiście znał Douglasa, ponieważ sam mieszkał w Visalii od 30. lat. i to nieopodal tego domu, którym od zawsze był zafascynowany. 

Kilka lat później rozpoczął pracę w branży nieruchomości, w firmie, w której zresztą pracował również syn Douglasa. Kiedy dom został wystawiony na sprzedaż, czuł, że powinien go kupić

– To prawdopodobnie najbardziej znany dom w Visalii. Ludzie przychodzą i po prostu o niego pytają – czuję się, jakbym w ciągu ostatnich trzech lat był jego przewodnikiem – mówi.

Przeczytaj również:

Źródło: insider.com

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE