WZORNICTWO

(24 artykuły i zdjęcia)

ARTYKUŁY WZORNICTWO

Aranżacja wnętrz: unikaty z drugiej ręki, czyli jak upolować design!

Aranżacja wnętrz: unikaty z drugiej ręki, czyli jak upolować design!

Polowanie na design to dla świadomych odbiorców prawdziwy dreszczyk emocji i koneserskie współzawodnictwo. Tropienie wzornictwa to nie są zwykłe zakupy. Liczy się refleks, wiedza i wyczucie. Jak skutecznie polować na design z rynku wtórnego? Zobaczcie galerię niezwykłych zdobyczy dobrego wzornictwa z drugiej ręki!

Umywalki nablatowe w modnej, stylowej łazience

Umywalki nablatowe w modnej, stylowej łazience

Umywalka nablatowa to dobre rozwiązanie do każdej łazienki, daje ogromne możliwości aranżacyjne. W zależności od formy sprawdzi się w łazience w każdym stylu, zarówno dużej, jak i małej. Umywalki stawiane na blat są dostępne w rozmaitych formach, zrobione z oryginalnych materiałów. Sprawiają, że każda łazienka nabiera stylu i charakteru.

Nowe trendy we wzornictwie. Meble plecione

Nowe trendy we wzornictwie. Meble plecione

Koszyki i meble z wikliny, ten rodzaj rękodzieła artystycznego, jest kojarzony z meblami sprzedawanymi na targach lub jarmarkach. Wyplatanie w nowej technologii jest dzisiaj bardzo często stosowane w produkcji mebli i artykułów do wyposażania nowoczesnych wnętrz. Meble plecione są lekkie i efektowne.

Grynasz Studio: projektanci mebli, przedmiotów użytkowych, przestrzeni i grafiki

Przedmioty, scenografia, mała architektura, grafika. W każdej z tych dziedzin stworzyli koncepcje starannie przemyślane i warte uwagi. Zobacz inspirujące projekty Grynasz Studio.

Galeria Wzornictwa Polskiego MNW. Co na wystawie? ZDJĘCIA

Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło stałą wystawę designu – Galerię Wzornictwa Polskiego. Zgromadzone tu 624 przedmioty z XX i XXI wieku reprezentują najważniejsze nurty twórczości z zakresu sztuki użytkowej, rzemiosła artystycznego i wzornictwa przemysłowego, od zakopiańskiego rękodzieła sprzed stu lat po najnowszy design prosto z ekskluzywnych showroomów.  

Tapety na poziomie

Poddany własnej interpretacji wzór tapety sprawia, że odchodzimy od utartych schematów. Trzeba tylko zachować spójną kompozycję, wtedy unikniemy pstrokacizny.

Targi Rzeczy Ładnych już 5 i 6 kwietnia w Warszawie! Musisz tam być!

Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa impreza, której celem jest promocja i popularyzacja dobrego designu. Druga edycja targów odbędzie się już 5 i 6 kwietnia w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie. Urzadzamy.pl objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Alzacja - zagłębie rzemiosła i wzornictwa

Drukowane tkaniny, nowoczesne kominki, misterne pałacowe bramy i stylowe baterie - to tylko kilka z wielu alzackich „produktów regionalnych”, które oglądałam i testowałam podczas kilkudniowego objazdu francuskiego zagłębia rzemiosła i wzornictwa - pisze redaktor Katarzyna Rzehak.

Szósty wymiar

Natura stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Cienkie i mocne muszle ślimaków, superwytrzymałe sieci pająków czy finezyjne kształty szkieletów promienic  to wciąż niedoścignione wzory połączenia doskonałej formy i minimalnego zużycia surowca.

T - design

Najprostsze pomysły są najlepsze. Świadczą o tym hasła na literę „T” w naszym alfabecie. Na wiele z nich już wpadli panowie Thonet, Tupper, Toyoda, Taschen i Thun.

Nowe trendy we wzornictwie. Meble gnieciuchy

Od kiedy francuscy projektanci, bracia Ronan i Erwan Bouroullec, zaprojektowali Quilt sofę dla brytyjskiej firmy Established & Sons, pojawiły się nowe trendy we wzornictwie - pikowanie mebli. Meble wypoczynkowe pikowane stały się modnym elementem nowoczesnych wnętrz. Meble gnieciuchy wyglądają efektownie i są bardzo wygodne.

N-design

Litera "N" naszego designerskiego alfabetu to marki-giganci: Nokia i Nike. Wzornictwo ich produktów przeznaczone jest dla mas, choć coraz śmielej indywidualizują swoją ofertę.

Krzesło marzeń

Krzesło Oh projektu Karima Rashida jest lekkie, bo wykonane z tworzywa. Doskonale pasuje do wnętrz nowoczesnych, oryginalnych, jak i tych bardziej tradycyjnych.

Wełniany dywan

Kolorowy dywan może być ciekawym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza.

K - design

Odcinek alfabetu na literę „K” pokazuje, jakie możliwości daje tworzywo: Rem Koolhaas wybrał beton i stal, Jan Kurzątkowski drewno, firma Kartell – plastik.

J - design

W Skandynawii nazwisko na „J” to pierwszy stopień do designerskiej kariery. Ten odcinek naszego alfabetu zdominowali: Jacobsen, Jensen i Jongerius.

Kolorowe klamki

Styl wnętrza podkreślają znajdujące się w nim detale. Wszystko ma znaczenie - także takie elementy jak klamki.

Cichy odkurzacz

Dla wszystkich zmęczonych odgłosami pracującego odkurzacza, SAMSUNG wprowadza na rynek nowe, cicho pracujące modele Silky.

LODÓWKI: radzimy jak dobrze wybrać lodówkę. Przydatne funkcje lodówki

Podpowiadamy, jakie funkcje powinna mieć funkcjonalna lodówka. Nowoczesne lodówki są wyposażone w kilka bardzo wygodnych funkcji np. w niektórych zamrażarkach, oprócz szuflad, można znaleźć dodatkową półkę przeznaczoną do „magazynowania” kostek lodu. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę.

Dizajnerskie meble dla dzieci

Krzesełko Puppy w kształcie pieska spodoba się dzieciom. Może być mebelkiem w pokoju lub stać w ogrodzie.

Lodówka z fotografią

Dowolny obraz, wzór lub zdjęcie wybrane przez Ciebie bądź Twoich bliskich może przyozdobić front lodówki marki Ardo.

Dobry wzór lampy

Lampa Luna Light zaprojektowana przez Małgorzatę Bronikowską dla marki Meble Vox znalazła się w gronie finalistów konkursu „Dobry Wzór” 2007 i należy tym samym do najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku.

Zagar, budzik i radio w jednym

Zegar, budzik, głośnik, radio, stacja dokująca do Mp3... a wszystko w jednym małym urządzeniu.

Vintage obłaskawiony

Stolik w kształcie nerki, fotel obity kolorową tkaniną, stary plakat filmowy. Wprowadzają do pokoju styl lat 60. Gdy zestawimy je ze współczesnym wzornictwem, w każdym wnętrzu ubędzie im lat.  

Strona 1 z 1

1