URZĄDZANIE WNĘTRZ

(53 artykuły i zdjęcia)

ARTYKUŁY URZĄDZANIE WNĘTRZ

Plotę marzenia

Plotę marzenia

Gdy pierwszy raz ujrzałam makramy, nawet nie wiedziałam, że tak się nazywają! – mówi Magda. – Ale zakochałam się w nich bez pamięci! Dziś sama je tworzę, ba, mam nawet własną firmę i… szerokie plany, w których wspiera mnie rodzina

Żyję wśród koronek

Żyję wśród koronek

Gdy byłam dzieckiem, nie chciałam się uczyć koronczarstwa ani nie rozumiałam koronek – mówi Mariola Wojtas z Koniakowa. – Dziś to moja wielka pasja, sposób na życie i… plan na przyszłość!

Lucy Home to my!

Lucy Home to my!

W tym domu-pracowni w Kozienicach Karolina i Paweł Jakubowscy przeżyli kilka wspaniałych lat. Swoją nazwę Lucy Home zawdzięcza… psu – seterce Lucy! Zanim rodzina przeniesie się do nowego lokum, jeszcze spędźmy tu z nią kilka chwil…

W zimowej odsłonie

Za zmianami w mieszkaniu Justyny i Wojciecha aż trudno nadążyć. Zapowiedzią remontu może stać się niespodziewana inspiracja, nowy członek rodziny, a nawet kolejna pora roku. Najpiękniej jest tu zimą, w święta!

Baśniowa metamorfoza

To nasze ostatnie święta w starym mieszkaniu – mówi Katarzyna Piekarz, autorka bloga Rustykalny Dom.– Postanowiłam zaaranżować je z rozmachem, na wzór scenografii, która olśniła mnie na seansie filmowym

Święta w siedlisku

Uwielbiam zapach choinki oraz ciepło bijące od kominka – mówi Magda. — Sprawiają, że święta są magiczne

Pastorówka z pamiątkami

To ludzie tworzą miejsca, a nie miejsca ludzi. Tu, w byłej pastorówce w Osiekach Lęborskich, wraz z rodziną dwojga wygnańców z drugiego krańca Polski już na zawsze zadomowiły się ich wspomnienia i piękne opowieści z dawnych lat.

Rodzinna oaza

Skandynawską prostotę Wanda podpatrzyła w kinie oraz na zagranicznych blogach. Po swojemu ją ociepliła – naturalnymi dodatkami, zielenią roślin oraz zapachem domowej szarlotki.

Za górami, za lasami

Tutaj mieszają się ze sobą style, epoki i kolory. To zamierzony efekt. Annie i Markowi zależało na tym, by dom odzwierciedlał osobowość mieszkańców, a nie koncepcję projektanta.

W mistycznej aurze Wschodu

Najlepiej czuję się w ludowo-etnicznym otoczeniu nasyconym kulturą Orientu – mówi Marta. – Lubię też klimaty hipisowskie: mandale, łapacze snów, kolory. Własnoręcznie robione ubrania i ozdoby pozwalają mi żyć w swoim świecie.

Żyjemy w symbiozie

My kształtujemy nasze wnętrza, a potem one kształtują nas – dla Agaty ta myśl W. Churchilla okazała się dobrym mottem w procesie tworzenia domu, a ponadto była trafną przepowiednią zawodowej rewolucji

Horoskop dla Koziorożca: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Aranżacja wnętrz dla osób spod znaku Koziorożca powinna być przede wszystkim funkcjonalna i klarowna. W podróży czy we własnym łóżku, Koziorożec zawsze ma porządek. Dlatego wnętrza muszą być dobrze rozplanowane. Sprawdzą się schowki i szafy, które pozwolą zachować ład w mieszkaniu.

Horoskop dla Bliźniąt: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Dla Bliźniąt nie ma jednego stylu w aranżacji wnętrz. Dla nich są wszystkie mody obecne i przyszłe w urządzaniu wnętrz. Wnętrza im częściej się zmieniają, tym lepiej, bo Bliźnięta szybko się nudzą - nawet własnymi pomysłami na aranżację. Wnętrza Bliźniąt są pełne komunikatów w postaci książek, plakatów, a nawet szyldów.

Horoskop dla Byka: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Spróbujmy urządzić wnętrza w zgodzie z horoskopem. Osoby spod znaku Byka powinny się rodzić w pałacach. Luksus, piękno, klasyka - w takich wnętrzach Byki od dziecka czują się szczęśliwe i bezpieczne.

Horoskop dla Lwa: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Lew, pan i władca na włościach. Najchętniej wprowadziłby się do jakiegoś ładnego pałacyku. Co się stanie, gdy zapędy dyktatorskie zacznie realizować w wystroju wnętrz? Lew ceni komfort i wygodę w aranżacji wnętrza, z chęcią kupi wygodną, dużą kanapę czy fotel dyrektorski, a także postawi na dekoracyjność wnętrza.

Horoskop dla Ryb: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Choć wielki błękit to ich żywioł, Ryby nie są zimnymi stworzeniami. Lubią wnętrza subtelne i zmysłowe. Aranżacja wnętrz nie może być przytłaczająca i minimalistyczna. Wyobraźnia Ryb jest bezkresna jak ocean, a zmysłowością wodzą na pokuszenie niczym tajemnicze nimfy wodne, co ma odzwierciedlenie w urządzaniu wnętrz.

Horoskop dla Barana: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Aranżacja wnętrza a znak zodiaku, czyli radzimy jak urządzić wnętrza w zgodzie z horoskopem. Osoby spod znaku Baran raczej nie korzystają z usług architekta podczas urządzania wnętrz. Baran ma mnóstwo własnych pomysłów i dość odwagi, by je realizować podczas aranżacji wnętrza. Zobacz, jakie kolory wnętrza, jakie meble i styl są dobre dla osób spod znaku Barana.

Horoskop dla Wodnika: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Żywiołem Wodnika jest powietrze, czyli wolność. Również w aranżacji wnętrz. Dlatego wnętrza, gdzie łączy się proste wzornictwo z charakterystycznymi dodatkami to sposób na wyrażenie przekornej osobowości osób spod znaku Wodnika. Aranżacja wnętrz dla Wodnika to nowoczesność i odkrywczość. Wodnik jest ekscentrycznym liberałem, również w swoim wnętrzu.

Horoskop dla Skorpiona: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Skorpion kocha tajemnice i rzeczy z historią. Lubi wnętrza w stylu glamour, pełne elegancji i luksusu. Wyrazista osobowość Skorpiona nie odnalazłaby się w banalnym wnętrzu. Aranżacja wnętrz dla osób spod znaku Skorpiona musi być wysmakowana.

Horoskop dla Raka: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Rak nigdy nie będzie globalistą, dlatego nie lubi nowinek w aranżacji wnętrz. Wnętrza nowoczesne musi ostrożnie oswoić, na tym właśnie polega jego wdzięk. Ale nie ma domatora nad Raka. Dlatego jego wnętrza są ciepłe i rodzinne.

Horoskop dla Panny: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Panna siebie i swoje wnętrza ubiera w rzeczy proste, bo są praktyczne. Otwórz oczy, moja Panno, wybieraj proste, bo piękne. Reszta to szczegół. Aranżacja wnętrz w wydaniu Panny jest zrobiona z wyczuciem. Osoby spod znaku Panny lubią dobrej jakości przedmioty i modułowe, praktyczne meble.

Horoskop dla Strzelca: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Strzelce nie inwestują wielkich pieniędzy w urządzanie wnętrz. Wolą często zmieniać meble i dekoracje wnętrz. W przerwach między podróżami. Osoby spod tego znaku zodiaku traktują swoje wnętrza ze swobodą, a szalone kolory to pochodna ich impulsywności. Aranżacja wnętrz lekka, żywa i spontaniczna oznacza dla nich otwartość na świat. Strzelec musi jednak uważać aby nie popaść w niespójność podczas urządzania swojego mieszkania.

Horoskop dla Wagi: wnętrze zgodne ze znakiem zodiaku – szczęśliwe kolory i trendy

Przy całej swej skłonności do blichtru i szokujących efektów Waga ma słabość do natury w stanie czystym, dlatego ceni symetrię i elegancję w aranżacji wnętrz. Czy jest jakiś sposób na zaspokojenie we wnętrzu jej potrzeb estetycznych i... przyrodniczych?

MM 6/2018 - Na skraju lasu: Dominika i Dariusz Szymkowscy

Gdy Dariusz całymi dniami doglądał budowy, Dominika buszowała po sklepach i zamawiała meble oraz dodatki. W ten sposób udało im się postawić i wykończyć dom w zaledwie kilka miesięcy! Stoi pod lasem w Puszczykowie, niedaleko Wielkopolskiego Parku Narodowego.

MM 2/2018 - Francuskie inspiracje: Kaja i Mateusz Sochowie

Kiedy Kaja i Mateusz opowiadają o swoim krakowskim mieszkaniu, to aż oczy im się błyszczą. Zgodnie twierdzą, że jest idealnie skrojone na miarę ich potrzeb. Po latach są nim zauroczeni tak samo jak w dniu, gdy zobaczyli je po raz pierwszy.

Strona 1 z 3

1 2 3